Мерія Сум відповіла про можливість появи електронних квитків

Мерія Сум розглянула електронну петицію «Электронные билеты в маршрутках автобусах и троллейбусах», яка набрала 271 голос. Нагадаємо, її автор просив зобов’язати сумських перевізників встановити прилади обліку і контролю кількості перевезених пасажирів у маршрутках, автобусах і тролейбусах.

“На сьогодні компенсацію з міського бюджету за пільгові перевезення пасажирів отримує КП СМР «Електроавтотранс». Розрахунок суми відшкодування визначається як добуток безоплатно перевезених пасажирів і тарифу на транспортні послуги. При цьому кількість безоплатно перевезених пасажирів визначається шляхом множення кількості перевезених платних пасажирів на коефіцієнт співвідношення кількості безплатних і платних пасажирів. Відшкодування за пільгові перевезення здійснюється в межах бюджетних призначень. Зважаючи на викладене, право пільгового проїзду без обмеження в усіх міських тролейбусах та комунальних автобусах маршрутів № 57а, 59а, 59, 62 та 63 надається громадянам, які відповідно до чинного законодавства користуються відповідними пільгами.

На даний час приватні перевізники відшкодування втрат доходів за пільгові перевезення пасажирів не отримують. Тому у приватних автобусах, що працюють на міських автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі, перевозиться два пасажири пільгової категорії відповідно до переліку, який оприлюднений у салоні автобуса.

В свою чергу фактична кількість перевезених пасажирів в міських автобусах буде визначена при проведенні обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування. На сьогодні вказане питання попередньо опрацьовано з наступними вищими навчальними закладами: Сумський державний університет (СумДУ), Київський політехнічний інститут ім. І Сікорського (КПІ), Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ), Сумський національний аграрний університет (СНАУ).

Також повідомляємо, що впровадження систем електронної оплати проїзду та електронного квитка на території міста передбачено в заході Міської програми «Автоматизація муніципальних телекомунікаційних систем на 2017-2019 роки в м. Суми», затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21 грудня 2016 року № 1619-МР (зі змінами). Орієнтовна вартість проекту складає 20,0 млн грн, строк реалізації – 2017-2019 роки. Реалізація заходу здійснюватиметься за умови відповідного фінансування із застосуванням положень Закону України «Про публічні закупівлі»”, – йдеться у відповіді мерії.

Поділитися в соціальних мережах