На Сумщині автоматизували гідроелектростанції

Збереження та розвиток поновлюваних джерел електроенергії – питання, яке сьогодні звучить із усіх телеекранів і вуст перших осіб держави.

На  балансі ПАТ “Сумиобленерго” знаходиться три гідроелектростанції, побудованих на річці Псел – Низівська (750 кВт), М. Ворожбянська (500 кВт) та Михайлівська (210 кВт). Вони працюють понад півсторіччя, тому на всіх ГЕС фактична потужність встановлених генераторів менша за номінальну та залежить від багатьох факторів. Та все ж – Сумщина є однією з тих областей, які мають альтернативні джерела енергії.

Експлуатація малих ГЕС має ряд особливостей порівняно з підстанціями. Їхня продуктивність значно залежить від часто непередбачуваної дії природних умов, що викликає труднощі в процесі планування режимів роботи.

Минулого року фахівці енергокомпанії розпочали роботи з автоматизації системи управління технологічним процесом приймання, передавання і розподілу електроенергії на М. Ворожбянській ГЕС і Михайлівській ГЕС філії “Лебединський РЕМ”.

Упроваджена система автоматизації управління на М. Ворожбянській і Михайлівській гідроелектростанціяхзабезпечує отримання в режимі реального часу показників роботи обладнання та виконання наступних завдань:

  • контроль режимів роботи генераторів із використанням вимірювальних приладів – напруги, струму, навантаження, частоти;
  • автоматизація інформаційного обміну між ГЕС і черговим диспетчером РЕМ;
  • контроль рівнів води верхнього й нижнього б’єфа;
  • визначення об’єму води, що проходить по водогону;
  • контроль параметрів механічної частини ГЕС – частота обертів генератора, вібрація валу турбіни, температура статора, температура масла, величина розкриття лопаток турбіни;
  • контроль положення шандорів, стану комутаційних апаратів, рівень води в баках для охолодження генератору;
  • мінімізація необхідного обслуговуючого персоналу.

В енергокомпанії планують поетапно впроваджувати АСУТП на всіх технологічних об’єктах.

Поділитися в соціальних мережах