На Сумщині будуть штрафувати за непосортоване сміття

Мешканців Конотопщини ознайомили з новими правилами сортування сміття. Про них розповіла начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.

Зокрема у доповіді посадовця йшлося про переваги методу роздільного збирання побутових відходів та основних принципів його впровадження на теренах Конотопщини. Було зазначено, що відповідно до ЗУ «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. На порушників відповідного законодавства накладатимуться штрафи.

Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі – пояснила чиновниця. Адже потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років.

«Кожен з нас повинен чітко зрозуміти, що впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, а отже – сприятиме розв’язанню екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищить рентабельність сфери поводження з ТПВ», – зазначила Людмила Зерниченко.

Згідно статті 82.8 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження та видалення.

Джерело: konotop.in.ua

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «Оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтеся нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах