На Сумщині щойно збудована станція – під загрозою закриття

Десять років будували, а тепер, певно, закриють. Вочевидь, недовго судилося працювати роменській станції знезалізнення. І хоч головний «комунальник» міста розмови про закриття категорично заперечує, інженер водоканалу наполягає, що цього таки не минути. Якою водою почнуть «поїти» роменців уже скоро?

Як спраглим мандрівникам у пустелі ввижається оазис, так і роменці роками марили про чисту воду в своїх домівках. Навіть неозброєним оком ще минулого року було помітно, що з кранів текла незрозумілого кольору рідина: жовтувата чи злегка помаранчева вода. З того розчину жителі вимушені були готувати, у ньому прати, а отже, труїтися та постійно переплачувати непристойні кошти за фільтри.
Нагадати людям, що таке чиста вода, можливо було, запустивши станцію знезалізнення. Але нескінченні перешкоди постійно відтягували відкриття. То підрядник недбало поставився, то задвижки неякісні, то пусково-налагоджувальні роботи треба провести – прямо таки «грозова хмара» нависла над конструкцією.

І от нарешті в листопаді минулого року сталася грандіозна подія, чи не на рівні святкування Дня незалежності країни: червону стрічку на станції було офіційно перерізано. Чи означало це, що люди перестануть труїтися «металічною» водою? Ні. Адже потрібно було замінити й старі труби, аж 87 кілометрів, що не під силу водоканалу самотужки. Та все ж десятилітня «крига зрушила», а це вселяло певні надії. Та як виявилося, даремні. На останній оперативній нараді головний інженер водоканалу Сергій КУРЕЛЬЧУК повідомив: станцію закриють, і навіть не на ремонт.

Як з’ясувалося, зі своєю роботою все тяжче стали впоруватися фільтри, які першими “приймають” воду зі свердловин. Вони почали забиватися все частіше, а отже, потребують постійної промивки, розповів пан Сергій. Уже влітку, прогнозує інженер, водою користуватимуться інтенсивніше, тому фахівці не встигатимуть пропускати через станцію очищену воду в резервуар. Цікаво, як інформував на відкритті станції сам начальник водоканалу Армен АГАХАНЯН, фільтри розраховані на 3-5 років роботи, невже не витримали роменської води й декілька місяців?

Виходить, роменцям знову готуватися до іржавої води? Валерій МИЦИК, секретар міської ради, наголосив, що необхідно все одно шукати вихід. “Навіщо ж ми їздили, просили-добивалися?” – звернувся до інженера посадовець.

Та знову потрібні кошти, пояснив Микола ГУБКА, начальник управління ЖКГ. Останній у телефонній розмові категорично заперечує, що станцію доведеться закрити. Чомусь у представників управління і водоканалу різні погляди на одну й ту ж ситуацію. Та все ж, за словами Миколи Миколайовича, технічні проблеми є: уся мережа потребує виділення коштів для капітального ремонту, адже постійно зношується.

Ну завжди якісь проблеми із цією станцією. Складається враження, що хтось дійно «косим» оком подивився, інакше як пояснити постійні «промахи»? Поки ж “нулі” підраховуються, вода, здається, починає “жовтіти” на очах… Чи вже роменцям не судилося пити чисту «життєдайну»?

Яна КАРТАШОВА, Новий погляд Роменщини

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах