Недобросовісних дорожників внесуть до чорного списку

У водіїв та пасажирів, які подорожують по дорогах Сумської області, величезна кількість претензій до їхньої якості, у тому числі й до нещодавно відремонтованих або навіть прокладених ділянок.

Як виявилося – не тільки у них: Держагентство автодоріг України планує створити чорний список підрядників, які неякісно роблять дороги і не усувають дефекти при виконанні робіт на дорогах. Про це заявив в. о. голови «Укравтодору» Славомір Новак на засіданні уряду: «Ми плануємо створити чорний список підрядників, які не усувають дефекти. Я розумію, що іноді можуть з’явитися дефекти, і це нормально. Однак їх усунення – обов’язково для підрядника. Сто відсотків договорів мають чітко прописані гарантії – мінімум на 5 років. Двічі на рік ми будемо контролювати стан доріг. У березні буде велика перевірка тих доріг, які ремонтували торік, щоб виявити всі недоліки. І далі, протягом двох-трьох місяців за рахунок підрядника ці недоліки мають бути усунені. Другий контроль всіх доріг – після завершення будівельного сезону, приблизно в такий період року, як зараз. Після таких перевірок будуть підготовлені рапорти, які відправлять підрядникам. Якщо вони не усунуть недоліки за свій рахунок, то ми подамо на них до суду. І це – перший крок до «чорного списку».

За даними «Укравтодору», щорічна потреба у фінансуванні автодоріг у країні оцінюється не менше ніж у 60 млрд грн. За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, дорожня галузь України в 2016 році була профінансована на 10 млрд грн із заявлених урядом близько 20 млрд.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах