Новий міський маршрут виявився прибутковим

Незважаючи на бурхливу критику і похмурі прогнози громадських активістів з приводу нового автобусного маршруту №65 Героїв Крут – Автовокзал, він виявився прибутковим для підприємства. Принаймні – поки що. Нагадаємо, на цьому маршруті зараз по тимчасовому договору КП «Електроавтотранс» працюють три автобуси великої місткості, які були куплені в кінці року.

На засіданні депутатської комісії з питань ЖКГ 4 січня директор КП «Електроавтотранс» Віталій Однорог розповів, що після випуску автобусів на цей маршрут (він заробив з 26 грудня 2017 року) на 2-3% збільшився збір виручки і на тролейбусному маршруті №5 Героїв Крут – Роменська, і самі автобуси привозять по півтори тисячі виручки за день.

– Буквально тільки що, коли я їхав сюди, на комісію, спостерігав таку картину: їде 65-й автобус – заповнений повністю, а через три хвилини за ним їде 5-й тролейбус – теж повністю завантажений. Так що навантаження на цьому напрямку досить велике, – розповів Однорог. – Так, інші напрямки теж треба посилювати більш містким транспортом. Відпрацюємо на 65-му маршруті три місяці з тимчасовим договором, проведемо фінансовий аналіз, а далі виконком буде приймати рішення, куди їх ставити: залишати на 65-му маршруті або перекинути на якийсь інший.

Правда, деякі члени комісії засумнівалися щодо озвученої Однорогом прибутковості 65-го маршруту. Так, депутат Геннадій Гризодуб порахував, що при середньому добовому пробігу 65-го автобуса близько 300 км, середньому споживанні палива на цей кілометраж 110 літрів і нинішньої вартості дизпалива 25 грн за літр виходить, що в день тільки на заправку одного автобуса потрібно 2750 грн. А добова виручка, за словами Однорога, становить всього 1500 грн. Так де ж плюс? Однак Однорог заперечив, що 1500 грн – це тільки виручка від перевезення платних пасажирів, але ж комунальні автобуси перевозять ще й велику кількість пільговиків, за яких КП отримує компенсацію з міськбюджету (згідно із затвердженим виконкомом коефіцієнту співвідношення платних і безплатних пасажирів). І з цієї компенсацією фінансовий показник роботи 65-го маршруту виходить позитивним.

Джерело: shans.com.ua

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «Оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтеся нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах