Падаючий балкон у центрі Сум продовжує падати. Чиновники думають

Місяць тому на вулиці Соборна, 32 у Сумах на голови людей почало падати каміння з фасаду будинку. Про це у Фейсбуці повідомляла сумчанка Ірина Демченко.

«У місті Суми життя людини залежить від випадку… Сьогодні на центральній вулиці міста з балконів падало каміння. Велике й важке. Будьте обережні, не гуляйте під балконами», – писала Ірина, виклавши фото.

Аварійну споруду після того випадку всього лише огородили стрічкою, залишки якої зараз розвиваються на стовпах. Пізніше у відповідь на офіційний запит до департаменту інфраструктури надійшла інформація, що вищезгадану будівлю все ж внесли до титульного списку реставрації пам’яток історії та культури за рахунок місцевого бюджету на 2017 рік. Також повідомили, що департаментом інфраструктури було направлено лист в управлення культури і туризму, національностей та релігій Сумської ОДА щодо отримання дозволу на реставрацію фасаду житлового будинку, оскільки ця споруда – пам’ятка архітектури місцевого значення.

Спеціаліст управління Валентина Приймак підтвердила: такий лист вони дійсно отримували. Але, як з’ясувалося, дозвіл на реконструкцію архітектурної пам’ятки отримати не так просто. «У відповідь на запит департаменту інфраструктури м. Суми ми направили лист, в якому детально розписали, які документи необхідні для того, щоб отримати дозволи. Якщо вони нададуть нам всю інформацію, включаючи містобудівні умови і обмеження від обласного управління архітектури, а також проект реконструкції, тоді ми будемо приймати рішення», – пояснює фахівець.

Тим часом департаментом інфраструктури вже підписаний договір з ГО БМУ «Максі-буд» на капремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж будинку. Згідно з угодою термін виконання робіт – не пізніше 05.10.2017 року.

Тим часом, поки вирішуються бюрократичні питання з папірцями і дозволами, сумчани продовжують обходити небезпечний будинок десятою дорогою…

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах