Пенсіонерка: До якого жебракування нас довели!

Половина глухівчан не знає, як перезимувати: у кого нема субсидії, тим нічим сплачувати комуналку.

Історія перша: Ніна Павлівна боїться, що за борги заберуть квартиру

Історію цієї пенсіонерки дізналась у черзі в Ощадбанку. Як і багато інших людей, жінка почала вголос бідкатися на життя.

– Що це коїться, куди нас заганяють?! Уявляєте, мені за вересень принесли платіжки на 800 гривень, і це без опалення! Газу набігло 50 кубів на 350 гривень, далі світло, вода… У мене пенсія 1400, за вересень ще заплачу, а далі не знаю, що робити. Все життя працювала, а тепер не маю права на спокійну старість, – зі сльозами розповідає пенсіонерка.

Говорить, що останній раз купила собі зимове пальто з норковим комірцем 25 років тому, коли ще покійний чоловік працював. З тих пір носить його, береже від молі як зіницю ока. Усе життя жінка працювала на заводі «Електропанель», уже більше 15 років на пенсії. Сьогодні у двокімнатній квартирі живе сама. Але у помешканні також прописана 47-річна донька, яка останні роки три працює, де прийдеться, без оформлення. Має громадянського чоловіка. Вони довго знімали житло, а зараз живуть у будинку зі свекрухою. Невістку там не прописують. А виключити її з домогосподарства Ніни Павлівни для отримання субсидії не можна, так прописало законодавство. Тож до пенсії бабусі держава дораховує ще 5400 гривень доньчиного доходу як безробітної. Тому в зиму пенсіонерка залишилась без субсидії.

– За квартиру площею 47 метрів узимку маю платити близько двох тисяч. Ви чуєте, це тільки за опалення при моїй пенсії 1400. Дочка платити за мене не в змозі, їй хоч би самій викрутитись! До якого жебракування нас довели. З наступного місяця оплатити комуналку мені буде нічим, тому скоро стану бомжем, бо за борги можуть відібрати житло, – ридає глухівчанка. – Мені з пенсії ледь вистачає на продукти та ліки, оце довели людей так довели…

Історія друга: Великі будинки люди не в змозі опалювати

Сім’я Кравченків (прізвище змінено за їх проханням) кілька років прожила в гуртожитку. Коли вже було двоє дітей, то зрозуміли, що в одній кімнаті не помістяться. Батьки придбали молодим земельну ділянку. А щоб там виріс дім, Сергій змушений був їздити на роботу до Росії. Десять років чоловік гнув спину на будівництві, але вони звели дім. Щоб усім було просторо, зробили 2 поверхи, вийшло 130 квадратів. Наверху розташували три великі спальні, внизу – вітальня, кухня, навіть невеличка сауна. Говорять, що й досі постійно щось будують і ремонтують: то сарай, то гараж. Ніяких проблем з утримуванням будинку не було, поки чоловік їздив на заробітки. Але там Сергій дуже підірвав здоров’я, тому змушений прилаштовуватись у Глухові. Дочці й сину зараз 15 і 16 років, вони школярі. Чоловік пішов електриком на одне з підприємств, дружина працює на 0,75% прибиральницею.

– Подали на субсидію, але нам відмовили. Виявляється, якщо дохід у когось менший мінімалки, то все. І ми стали заручниками. Почали жаліти, що відбудували таку хату. Всю молодість недоїдали, зайвих туфель собі не купувала, жодного разу на морі не були. Думали: збудуємо дім, тоді пізніше встигнемо відпочити. Тепер газом нам опалюватися зовсім нереально. За місяць узимку згорає близько 600 кубів, а це за новими тарифами більше 5 тисяч. Звісно, у нас є твердопаливний котел. Але ж і тут засада: на місяць іде машина дров, а це 4 тисячі. Тому ми будуємо перегородку для другого поверху, всі будемо зимувати внизу, в одній великій кімнаті. Поки невідомо, чи буде якась відчутна економія. Ось таке життя прийшло до нас, – розповіла дружина Марина.

Історія не остання

Подібних історій, на жаль, можна описати безліч, бо кожен другий опинився за бортом субсидій, а як вижити – ніхто не знає. Тим часом на минулому тижні Кабмін зробив довгоочікуваний «подарунок» для населення: підняв ціну на газ з 6.99 грн за куб до 8.55 грн. Прем’єр Гройсман сказав, що люди повинні радіти, що тариф виріс усього на 23,5, а не на всі 60%, як планувалось раніше.

Нова ціна почне діяти з 1 листопада. Тим, хто проживає в квартирах і не має лічильників, за газову плиту слід буде платити 28,2 грн за кожного члена сім’ї, за плиту і підігрів води – по 46,1 грн. Що стосується централізованого опалення, то поки ніхто не знає, що буде далі. Як повідомив начальник Глухівського теплового району Микола Колоша, місяць назад підвищений тариф – 41,7 грн за метр квадратний – включав стару ціну на газ. Договір із «Нафтогазом» підписаний до 31 жовтня, інших роз’яснень поки не було.

У ЗМІ з’явилась інформація, що в Національній комісії у сферах енергетики і комунальних послуг повідомили, що опалення зросте у ціні з 1 грудня в середньому на 14-17%.

Економічні експерти зазначають, що нинішнє здорожчання газу – не останнє. МВФ вимагає прирівняти ціни для населення до рівня промисловості. Виконувати це будуть поетапно – перед кожним наступним сезоном. Не виключено, що вже з травня 2019 р. вартість газу можуть підняти до 10,6 грн за куб.

Уряд з екранів телевізорів читає мантри, що всі, хто не може оплатити комуналку, отримають субсидії. Але той самий Кабмін щомісяця прописує різні умови, які відбирають у людей можливості на це. Держава ніби хоче не дати субсидії тим, хто хитрує, насправді ж кожен параграф (наприклад, про врахування доходу чоловіка розлученій жінці з дитиною чи виведення з тіні закордонних заробітчан) ставить деякі родини взагалі за межу виживання. Що робити з тисячами громадян України, які роками перебувають в інших країнах, але залишаються прописаними в батьківських хатах? Або навіть живуть на сусідніх вулицях у приймах.

Основна проблема в тому, що в людей дуже низькі доходи, якби були нормальні зарплати і пенсії, то про субсидії ніхто б не думав, ними користувалися б тільки найбідніші.

Джерело: nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах