Підприємці Сум поскаржилися на “Міськводоканал”

Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало КП «Міськводоканал» припинити дії, що містять ознаки зловживання монопольним становищем на ринках послуг централізованого постачання холодної води і водовідведення.

За результатами розгляду заяви двох підприємців, які придбали в спільну власність нежитлове приміщення і звернулися до “Міськводоканалу” щодо переукладання договорів на надання послуг з попереднього власника приміщення на них, відділенням було встановлено наступне:

“Міськводоканал” обумовлює укладання договорів на водопостачання та прийом стічних вод із суб’єктами господарювання, об’єкти яких уже приєднані до його мереж, наданням документів, які не передбачені чинними нормативно-правовими актами у сфері водопостачання та водовідведення, та укладенням договорів на надання “Міськводоканалом” додаткових платних послуг, які їм не потрібні, або які вони можуть отримати в інших постачальників.

Зокрема “Міськводоканал” змушує цих суб’єктів господарювання:

– Отримати у нього технічні умови на приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення, які є платними, при тому, що об’єкти Споживачів уже були приєднані раніше (в яких можуть бути визначені нові умови і вимоги до системи водопостачання і водовідведення, такі як місце приєднання до мереж, місця розташування засобів обліку спожитої води і т. д.). Вартість послуги – 841,27 грн;
– Укласти з ним договір на лабораторне дослідження питної води, який передбачає надання платних послуг, при тому, що контроль за відповідністю якості питної води вимогам державних санітарних норм і правил є обов’язком Підприємства. Вартість послуги – 1094,02 грн;
– Укласти з ним договір на лабораторне дослідження стічних вод, який передбачає періодичне здійснення платних аналізів якості січних вод Споживачів, при тому, що споживачі мають право самостійно вибирати суб’єкта (лабораторію), за допомогою якого будуть здійснювати контроль за якістю власних стічних вод. Вартість послуги – 1405,17 грн;
– Укласти з ним договір на спільне обстеження систем водокористування, який передбачає надання “Міськводоканалом” не передбаченої законодавством платної послуги. Вартість послуги – 529,66 грн.

У зв’язку з цим адміністративна колегія територіального відділення надала КП «Міськводоканал» Сумської міськради рекомендації припинити дії, що містять ознаки зловживання монопольним становищем, шляхом виключення з переліку документів, необхідних для укладення ним договору на водопостачання і прийом стічних вод із суб’єктами господарювання (юридичними особами та фізичними особами – підприємцями), об’єкти яких уже підключені до систем централізованого водопостачання та водовідведення у Сумах, документів, надання яких не передбачено чинними нормативно-правовими актами у сфері водопостачання та водовідведення, і договорів на надання додаткових платних послуг, які їм не потрібні або які вони могли б придбати в інших постачальників.

Джерело: gorod.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах