Представник Швейцарії на Сумщині: У селян треба виховувати екологічну культуру

Учора, 20 жовтня, делегація у складі керівництва Конотопського району, Сумської ОДА і представників Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO) з робочим візитом відвідали село Вирівка. Там вони ознайомились зі станом реалізації проекту щодо реконструкції каналізаційних мереж села.

Делегація оглянула новозбудовані мережі та комплекс очисних споруд в населеному пункті. Представник DESPRO пан Крістен залишився задоволеним обсягами виконаних робіт та повідомив, що проект планує й надалі підтримувати ініціативи сільських громад у питаннях відновлення інженерних мереж, але для цього, додав, потрібно мати чітко визначений стратегічний план розвитку громади.

Особливу увагу пан Крістен звернув на те, що сільське населення переважно не готове до впровадження сучасних систем водовідведення (на відміну від систем водопостачання), тому важливим питанням залишається саме виховання у населення екологічної культури та розуміння, що навколишнє середовище потрібно оберігати, а не засмічувати стічними водами. Він вважає: у подальшому проекти з будівництва мереж централізованого водовідведення необхідно реалізовувати разом з будівництвом мереж водопостачання.

«Значний час жителі потерпали через  зношеність інженерних мереж каналізації та відсутність коштів на її відновлення. Стоки напряму потрапляли до р. Куколки, а звідти – до р. Сейму. Після введення об’єкту в експлуатацію помітно поліпшиться якість життя мешканців села Вирівка», – відзначив голова районної ради Анатолій Боярчук.

desprogon-3

desprogon-2

Поділитися в соціальних мережах