Питання з брудною водою в дитячих таборах майже вирішили

Щорічно перед початком літнього оздоровчого сезону в дитячих таборах оздоровлення та відпочинку проводиться перевірка стану готовності оздоровчих закладів до зустрічі з відпочиваючими. У рамках перевірки ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» провів лабораторні дослідження якості питної води на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники.

Нагадаємо, результати перевірки залишають бажають кращого. За словами в. о. директора лабораторного центру Володимира Збаржського, із 633 проб питної води дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які на сьогоднішній день функціонують на базі діючих загальноосвітніх шкіл Сумської області, 44 проби, а це 7% досліджених зразків, не відповідали вимогам державного стандарту. В окремих районах цей показник був значно вище: Білопільський (18,5%), Глухівський (8%), Л-Долинський (33%), Охтирський (12,8%), Роменський (17,6%), С-Будський (16,6%). На санітарно-хімічні показники було обстежено 562 проби питної води, з них 61 (10,8%) не відповідали вимогам Держстандарту через підвищений вміст сполук заліза і каламутності. Найгірші показники зафіксовані в Конотопському, Сумському, Глухівському районах і в самому обласному центрі.

Після проведення моніторингу відповідні рекомендації та зауваження були розіслані Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, чиновникам місцевого та районного рівнів, а також директорам літніх таборів.

За словами фахівця з оздоровлення обласного департаменту освіти Світлани Бірченко, за рекомендацією Сумського обласного лабораторного центру була проведена дезінфекція водопровідних мереж, встановлені фільтри або ж замінено водопровід. Повторні проби засвідчили, що вода придатна для пиття і приготування їжі. Але, на жаль, як часто буває, яка ж бочка меду та й без ложки дьогтю? У Пігарівському навчально-виховному комплексі (Середино-Будський район) водогін ні продезінфікований. Тому в оздоровчий табір воду, придатну для вживання, привозять із свердловини.

af3e61c06293479ca7bc179ce5b6e1bf

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах