Старенькій бабусі виключили газ за борги

У холодній хаті сама лишилася 82-річна бабуся у Старому Селі Сумсього району.

Ніна Радул – одинока. Чоловік помер більше 20 років тому, єдина донька – також. Живе у будинку в 32 квадратних метри. Заборгованість за газ у старенької тягнеться ще з початку зими, коли вдарили морози. У жовні минулого року прийшла платіжка на понад 4 000 гривень. Жінка намагалася платити частинами з пенсії. Утім, за зиму так і не осилила всієї суми. На березень лишилося ще близько 2,5 тисяч гривень.

Жінку газовики попередили про відключення. Утім старенька ніяк не відреагувала. 16 березня її помешкання відімкнули від газової системи.

Ніна Григорівна тимчасово оселилася у свого зятя і стала шукати шляхи порятунку, як би їй поновити тепло в домівці. У сільраді говорять: усе, що від них залежить, для бабці зробили. А саме поклопоталися, щоб вона отримувала субсидію. Так, дійсно Ніна Радул щомісяця має 1400 грн допомоги від держави. Але цієї суми виявилося замало для оплати за газопостачання, адже напалює вона по 500 кубометрів. Звідси й завеликі суми у платіжках, говорять у ТОВ “СумигазЗбут”.

“Заборгованість у абонента тягнеться щомісяця з листопада, яка не оплачується у повному обсязі. Абонент платить хаотично, не оплачує всі суми в платіжках, які їй надаються”, – коментує директор ТОВ «СумигазЗбут» Олена Руденко.

Жінці газовики порадили утеплити помешкання та систематично передавати показники газового лічильника. А також написати заяву на ресткруктуризацію боргу. Допомогти з оформленням усіх необхідних документів погодилися у Старосільській сільраді. А “Сумигаз” розіб’є суму боргу пенсіонерці на три платежи. На цей період газопостачання в її хаті обіцяють поновити.

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах