Сумчанам відмовляють в установці індивідуальних лічильників

Всім відомо, що за індивідуальним лічильником платити за світло, воду і тепло набагато вигідніше, ніж за нормами споживання, які явно завищені.

Але, на жаль, не всі можуть дозволити собі встановити індивідуальні лічильники – навіть за фінансової можливості. Йдеться про тих, хто проживає в гуртожитках.

– Уже багато років я живу зі своєю сім’єю в гуртожитку на вул. Бикова, 1, – розповідає сумчанин Віктор К. (ім’я змінено). – Ми купили дві кімнати поруч, зробили ремонт, вийшла гарна квартира зі своїм санвузлом. Субсидії у нас немає, тому доводиться оплачувати рахунки по повній. А це, як ви розумієте, дуже пристойна сума. З огляду на те, що в нашій родині є інвалід, для нас ці витрати досить накладні. Тому ми вирішили встановити індивідуальні лічильники. Але мені скрізь відмовляють, мотивуючи тим, що в гуртожитку всі мають доступ до загального крану з водою на кухні та до санвузлу. З іншого боку, чому я повинен платити більше, якщо у мене є все своє у квартирі? Візьмемо, наприклад, електрику. У рахунках вказується одна і та ж сума, для мене – 212 грн на місяць. Звідки вона береться? Невідомо. Підкажіть, чи дійсно люди, які проживають у гуртожитках, не можуть собі дозволити платити за фактично спожиті послуги?

На це питання відповіли кілька організацій, і всюди – практично однакові відповіді. Так, на КП «Міськводоканал» відповіли, що згідно з Правилами надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення від 21.07.2005 р., щоб облік витрат вівся за фактично спожиті послуги, необхідно встановити лічильники на всіх точках розбору холодної і гарячої води. Установка цих лічильників повинна проводитися за рахунок мешканців гуртожитку. І тільки після цього, якщо хтось із мешканців захоче, можна говорити про встановлення індивідуальних лічильників. Тобто постає питання збору коштів з усіх мешканців. Така ж ситуація і з обліком електроенергії. Таким чином, виходить, що для вирішення свого питання сумчанину доведеться підключити всіх мешканців. Як показує досвід, у подібних ситуаціях це практично нездійсненна місія. Також марно звертатися за фінансовою допомогою до міськради. Там сумчанину запропонували ще один варіант – продати цю квартиру і купити іншу, не в гуртожитку. Виходить, що це дійсно єдиний вихід…

Джерело: shans.com.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах