Сумчани платять за африканську спеку

Судячи з платіжок у квартирах мешканців будинку по вул. Соборній, 38, у Сумах повинна бути мало не африканська спека. Адже їм прийшли квитанції за опалення за грудень із захмарними сумами – 3-4 тисячі гривень.

«Ми вирішили звернутися за роз’ясненнями до «Сумитеплоенерго», – розповідають мешканці будинку на Соборній, 38. – Але пробитися до керівництва не змогли, на вахті охоронець наших представників просто не пустив. Написали колективну скаргу, звернулися до міського депутата на нашу округу, і нам все-таки призначили зустріч на 17 січня.

У наших квитанціях була вказана ціна опалення 74,3324 грн (!), хоча по місту вона значно нижче. Навіть на сайті «Сумитеплоенерго» «Послуга з централізованого опалення 1 кв. м опалювальної площі в місяць протягом опалювального періоду» – 32,68 грн, причому з урахуванням ПДВ. Так чому в нас вона в 2 рази більше?

І хоча багато мешканців нашого будинку отримують субсидію, вона покриває лише частину оплати. У підсумку, людям потрібно все-одно заплатити величезні суми – 2-3 тисячі, а якщо вчасно цього не зробити, ми втратимо субсидій».

17 січня ініціативна група мешканців будинку побувала на прийомі в адміністрації підприємства. До цього часу закінчила свою роботу комісія, створена «Сумитеплоенерго». Як виявилося, тепловий лічильник установлений один на два будинки, причому в дуже невдалому місці. Стан теплових мереж – жахливий, засувки течуть, на трубах немає ніякої теплоізоляції (а тим часом, за документами обслуговуючого жеку КП «Сумитеплоенергоцентраль», будинок був готовий до опалювального сезону). Будинок старий, з величезними горищами та підвалами, до того ж з 18 квартир – у восьми встановлено автономне опалення. Все це і призвело до втрати тепла та величезних рахунків.

У «Сумитеплоенерго» пообіцяли це питання врегулювати, оплату перерахувати по середній вартості тепла і не ініціювати питання позбавлення людей субсидій. Буквально на наступний день після візиту в «Сумитеплоенерго» роботи в підвалі будинку почалися і, за словами мешканців, були виконані. Але навіть після ревізії, теплоізоляції труб і перенесення лічильника тепло все одно буде дорогим. Тому мешканці вирішили написати колективну заяву з проханням, щоб лічильник у будинку був знятий взагалі та платили вони за нормою. Адже поки в Україні немає закону про обов’язкову наявність будинкового лічильника.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах