Сумчани пропонують відкрити новий автобусний маршрут

Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів» пропонує автор електронної петиції Андрій Шаванов.

“24 листопада місто вперше за значний час розпочало отримувати автобуси великої місткості. Лише 4 таких автобуси не можуть покращити транспортну ситуацію в усьому місті, і обрати оптимальний маршрут для їх використання неможливо без проведення дослідження мобільності, що необхідно провести якнайшвидше. Проте навіть ці 4 автобуси вже зараз можуть розвантажити хоча б один проблемний маршрут, на якому наразі відсутня будь-яка альтернатива транспорту малої місткості – приватним мікроавтобусам «Рута».

Згідно діючого рішення виконкому, використання 3-х автобусів великої місткості планується за маршрутом №65 «Героїв Крут – Автовокзал», який майже повністю дублює маршрут тролейбусу №5 «Роменська – Героїв Крут», що має найменший інтервал руху серед усіх комунальних маршрутів. Адже від зупинки тролейбусу на вул. Чорновола до Автовокзалу близько 700 метрів, а від кінцевої на вул. Героїв Крут до перехрестя вул. Іллінської з вул. Чорновола маршрути повністю дублюються. Тому таке використання великих автобусів фактично створить ситуацію, за якої різні види комунального транспорту конкуруватимуть лише між собою.

В той же час, щодо проблем сполучення 12-го мікрорайону та району Аеропорту було створено та підтримано сумчанами вже 3 петиції – http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/687, http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/694, http://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/751. Якщо і ця петиція отримає необхідну підтримку сумчан, то це буде черговим свідченням того, що проблема транспортного сполучення вказаних районів є абсолютно кричущою і потребує негайних дій щодо її вирішення з боку міської влади. Вже навіть у сюжеті одного з провідних телеканалів, який мали змогу побачити телеглядачі всієї країни, була просто висміяна відписка про «відсутність сталого пасажиропотоку» на автобусному маршруті № 3 – https://www.youtube.com/watch?v=tFTzZDQgRcM.

Тому вимагаю негайно підготувати проект рішення виконкому про відкриття нового автобусного маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів», по якому 4 автобуса великої місткості курсуватимуть наступним чином:

Аеропорт
-вул. Г. Кондрат’єва
-вул. Петропавлівська
-пл. Покровська
-вул. Харківська
-пр-т М. Лушпи
-вул. Героїв Крут
-вул. І. Сірка
Інтернаціоналістів

Використання кінцевої зупинки у 12-му мікрорайоні на вул. Інтернаціоналістів (такої самої, як і для маршрутів №№ 25, 60), відмінної від кінцевої зупинки автобусу №3, дозволить уникнути формальних складнощів при відкритті нового маршруту, а також значно покращить доступність та зручність громадського транспорту для мешканців новобудов, яких становиться все більше в районі вул. Інтернаціоналістів. Використання усіх чотирьох великих автобусів за таким маршрутом має забезпечити інтервал руху до 20 хв., що в майбутньому потребуватиме зменшення за рахунок збільшення кількості транспорту, проте вже зараз такий інтервал є набагато кращим ніж інтервали більшості сумських комунальних маршрутів, як тролейбусних, так і автобусних.

У вимогах до нового маршруту пропоную прописати максимальну кількість транспортних засобів на рівні 8 одиниць (адже саме стільки автобусів великої місткості мало отримати місто у 2016-2017 рр. згідно діючої цільової програми розвитку пасажирського транспорту), аби за можливості збільшити випуск на ньому. Також необхідно прописати мінімальну місткість транспорту на рівні 80 місць, після його відкриття скласти з КП «Електроавтотранс» тимчасовий договір на його обслуговування, дію якого необхідно продовжувати до оптимізації маршрутної мережі міста внаслідок дослідження мобільності або до відновлення руху тролейбусів за маршрутом №14 «Героїв Крут – Аеропорт»”, – йдеться у петиції.

Віддати свій голос за таку пропозицію можна за цим посиланням.

Поділитися в соціальних мережах