Сумчани просять зупинку біля дитячої поліклініки

Зробити зупинку «Дитяча поліклініка (вул. І. Сірка)» суміщеною (для тролейбусів і автобусів) просить автор нової електронної петиції. Зараз, за його словами, всупереч рішенню виконкому від 21.06.2016 р. №335 (яким затверджено перелік зупинок міського пасажирського транспорт) тролейбуси тут не зупиняються.

“Ця зупинка розміщена в безпечному місці, має розширення проїзної частини у вигляді відкритої «кишені», обладнана зручними безпечними підходами, які завжди розчищені від снігу та посипані піском. Натомість найближча від неї зупинка «9-й мікрорайон» розміщена на вузькій смузі між основною та додатковою проїзними дорогами, в часи пікового навантаження завжди переповнена, тому люди вимушені знаходитися поруч з інтенсивним транспортним потоком. Особливо небезпечною вона стає взимку, бо потрапити до неї можна лише через додаткову дорогу, а сніговий вал, що утворюється після очищення додаткової дороги на її узбіччі, ніколи не розчищається в місці підходу до зупинки. Люди вимушені долати ці льодово-снігові перешкоди, наражаючись на небезпеку потрапити під колеса машин.

Відповідно до нормативних вимог відстань між зупинками у межах розташування багатоквартирної забудови повинна становити 400-600 м. Наразі відстань між зупинками «Проспект Лушпи» та «9-й мікрорайон» становить 800 м і 750 м в прямому і зворотньому напрямі відповідно, тобто майже вдвічі перевищує нормативну.

Окрім великої відстані, порушуються також такі нормативні вимоги при розміщенні зупинок на магістралях регульованого руху, як необхідність пов’язувати їх із пішохідними переходами зі світлофорами (п.36 ДБН В.2.3-5-2001) та забезпечення якнайзручнішого і безпечного підходу до основних об’єктів масового відвідування (п.3.1 Правил розміщення та обладнання зупинок від 15.05.1995 №21). В даному випадку такими об’єктами є дитяча поліклініка, ТЦ «Лавина», «АТБ-Маркет» (Лушпи, 12). Тому доцільно розглянути можливість переносу деяких зупинок. Наприклад замість зупинки «9-й мікрорайон» (в напряму руху Харківська-Героїв Крут) зробити зупинку біля ТРЦ «Лавина», при цьому відстань від нової зупинки до Управління соціального захисту (Харківська, 35) майже не зміниться, натомість буде більш зручною і безпечною (розчищені зручні сходи з пандусом та розчищений облаштований плиткою тротуар).

З метою забезпечення належного рівня обслуговування громадян, а саме матусь з дітьми та візочками (дитяча поліклініка, Управління соціального захисту), пенсіонерів, соціально незахищених громадян та маломобільних груп населення (супермаркет «Сільпо», Управління соціального захисту), мешканців новобудов (новий житловий район Еспланада), а також всіх сумчан необхідно якнайшвидше покращити транпортне забезпечення мікрорайону шляхом дотримання нормативних відстаней між зупинками та розміщення їх в зручному та безпечному місці”, – йдеться у петиції, яку можна підписати за посиланням.

Поділитися в соціальних мережах