Сумщину визнали лідером з боргів за комуналку

Газета «Сегодня» з’ясовувала, жителі яких регіонів України найвідповідальніші, а в яких відстають з оплати рахунків за комунальні послуги.  Найгірші показники за 9 місяців 2016 року — у Сумській області.

За даними Держкомстату, лише 44% жителів Сумщини вчасно сплачують рахунки. Такий же показник тільки на Івано-Франківщині. Для порівняння: рівень проплат за «коммуналку» на Хмельниччині — 136%.

Найгірше українці оплачують газ. І тут найскладніша ситуація — у Сумській області всього 23% газу оплачено. При цьому, відзначає видання, рік тому було оплачено 70% рахунків, але і тоді це був один із найгірших показників.

Місцеві постачальники газу пояснюють це небажанням (?) оформляти субсидії та відмовою людей від обігріву житла газом — у селах знову переходять на дрова. Але жодним словом не згадують непідйомні для споживачів ціни на газ.

Як повідомили у «Сумигаз Збут», борг тих, хто не оформив субсидії, досяг майже 50 млн грн, через що газівники вже масово відключають споживачів (відрізають і заварюють трубу подачи газу в будинок або офіс).

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах