Сумська міськрада подає до суду на ПАТ «Сумигаз»

Ініціативу про подання позовної заяви на ПАТ «Сумигаз» сьогодні, 29 грудня, оголосив на позачерговому сесійному засіданні мер Сум Олексанр Лисенко.

Нагадаємо, на початку листопада міськрада проголосувала за проект рішення про звернення до Прем’єр-міністра України Володимиру Гройсману, голові ВР Андрію Парубію та голові Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) щодо доцільності та ефективності використання загальнобудинкових вузлів обліку природного газу.

Відповідь чиновники отримали, вивчили і не погодилися.

3defe74dd078d54a3fba4aabf283d533

d491b0deea9d37620e082d0560125310

Місцева влада вважає неприпустимою установку межуючих норм споживання газу для тих жителів багатоповерхівок, власники квартир яких відмовилися від установки єдиного загальнобудинкового лічильника.

«Питання встановлення не відноситься до компетенції споживачів, а безпосередньо пов’язане з управителем. Також керівництво ПАТ «Сумигаз» не враховує той факт, що особистий рахунок відкритий на кожного споживача, а не на весь будинок у цілому. Установка єдиного рахункового приладу таким чином повністю порушує принцип рівності споживачів», – зазначають ініціатори.

У своєму позові заявники будуть наполягати на внесенні змін у статтях Кодексу газорозподільних систем, домагатися скасування межуючих норм споживання газу при відмові від установки загальнобудинкового лічильника, а також вимагають провести перерахунок тим сумчанам, для яких такі норми будуть встановлені.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах