“Сумигаз” крадеться нишком до сумчан

Сергій Моша, Фейсбук

“СУМИГАЗ” КРАДЕТЬСЯ НИШКОМ…

Пильні мешканці будинку по вул. Ковпака 87 у Сумах все ж таки помітили крихітне оголошення, надруковане блідими буквами на сірому папірці, яке тишком-нишком приліпили в самому горі дошки оголошень.

Тут у чому фокус: коли люди вранці йдуть на роботу, то на дошку оголошень не дивляться. А коли повертаються увечері додому, то розпізнати небезпеку, яка зачаїлась у сутінках, важкувато. А небезпека тут 100%, і називається вона “будинковий лічильник”.

Про наміри “Сумигазу” встановити цей прилад люди дізналися завчасно і звернулися з листом, в якому НЕ відмовлялися від цього лічильника, але а) просили спочатку встановити індивідуальні лічильники у всіх квартирах і б) спочатку, відповідно до законодавства провести збори співвласників будинку, тим більше, що це – житло-будівельний кооператив. Текст листа – трохи нижче.

Відповідь “Сумигаз” додається, її суть: індивідуальні лічильники ми вам ставити і не збиралися, а не дозволите поставити будинковий – відключимо газ. На відміну від оголошення, папір на відповідь використано дуже якісний, аж гордість огортає за те, як ефективно використовує “Сумигаз” наші гроші!

18193674_297995667309362_8315555374230587964_n

18119052_297995700642692_8517665861708524610_n

І от попередження: ВСІ мешканці будинку цілий робочий день мають сидіти і чекати на газовиків, які а) відключать газ і б) включать його тільки якщо всі мешканці будуть вдома.

Як вони не додумалися обгородити будинок колючим дротом, поставити вишки з вартовими і на вході повісити табличку: “Забудь надєжду, всяк сюда входящій?!”

В подібних випадках Олексій ПАРХОМЧУК радить викликати поліцію і журналістів )) До газети “Сумщина” люди вже звернулися.

Ось що написали мешканці “Сумигазу”:

Голові правління ПАТ «Сумигаз»
Тацькому К. В.

Мешканців будинку
м. Суми, вул. Ковпака, 87

Шановний Костянтине Владиславовичу!

Повідомляємо Вас про те, що відповідно до чинного законодавства України управління багатоквартирним будинком здійснюється рішенням загальних зборів його співвласників. Питання встановлення будинкового вузла/приладу обліку природного газу на таких зборах не обговорювалося і відповідне рішення не приймалося.

У зв’язку з цим вимагаємо виконання робіт із встановлення будинкового вузла/приладу обліку газу проводити в рамках чинного законодавства України. А саме: після узгодження цього питання із власниками і співвласниками нашого будинку в порядку, встановленому Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»/«Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Ми не заперечуємо проти встановлення будинкового вузла/приладу обліку природного газу в нашому будинку, але поки таке рішення не прийнято на загальних зборах з дотриманням вимог чинного законодавства, будь-які дії ПАТ «Сумигаз» та його представників і посадових осіб щодо встановлення такого вузла/приладу обліку ми вважаємо протиправними. І, у разі необхідності, як законослухняні громадяни, будемо вживати всіх заходів для припинення таких протиправних дій.

Також вимагаємо від ПАТ «Сумигаз» вжити всіх заходів для забезпечення виконання вимог ст. 2 і ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» у встановлений цим Законом термін – до 01 січня 2018 року, а саме: встановити індивідуальні лічильники газу в кожній квартирі нашого будинку у відповідності до Кодексу газорозподільних систем з урахуванням прав власності споживачів на газифіковані об’єкти.

Крім того, звертаємо Вашу увагу на наступне:
1) відповідно п. 6 Правил надання населенню послуг з газопостачання, воно припиняється виключно у разі «відмови споживача від встановлення лічильника газу з ініціативи і за кошти газопостачального підприємства»;
2) як офіційно розтлумачив НКРЕ, газорозподільне підприємство зобов’язане припинити розподіл природного газу виключно у випадку, «якщо споживач відмовляється від встановлення лічильника газу, передбаченого затвердженим графіком, і така відмова документально засвідчена у встановленому законом порядку».
3) ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» покладає фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення перш за все на суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

З врахуванням вище зазначеного, –

ПРОСИМО :
невідкладно надати в письмовому вигляді затверджений графік встановлення індивідуальних лічильників газу в нашому будинку газу з ініціативи і за кошти ПАТ «Сумигаз».

Поділитися в соціальних мережах