“Сумигаз” програв два суди сумчанам

Минулого тижня рішенням Апеляційного суду Сумської області залишено в силі рішення Зарічного районного суду м. Суми від 8 червня 2017 року по справі № 591/654/17.

Справа розглядалася в розрізі незгоди сумчан з рішенням комісії ПАТ «Сумигаз» , згідно з яким до них, як порушників, були застосовані санкції у вигляд збільшення до граничних показників норм споживання газу. Судом першої інстанції позовні заяви сумчан в частині визнання неправомірними рішення про застосування до них вказаних санкцій були задоволені. Проте з таким рішення не погодилися підприємства-відповідачі. В апеляційній скарзі до суду вищої інстанції суб’єкти господарювання посилалися на порушення норм матеріально-процесуального законодавства і просили скасувати рішення місцевого суду, зазначаючи, що позивачі перешкоджали працівникам підприємства встановлювати загальнобудинкові прилади обліку газу. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем до таких споживачів підприємство вправі застосовувати граничні норми споживання газу, а саме 9,8 м3 на одну людину замість 4,4.

Рішенням суду апеляційної інстанції встановлено, що акти про порушення, на підставі яких виносилось рішення комісії ПАТ «Сумигаз», складені не відносно конкретно визначеного споживача, а стосовно об’єкту – житлового будинку № 14 по вул. Зеленко в м. Суми, тобто акти не містять відомостей про вчинення правопорушення конкретною особою, а відповідно і прийняття ПАТ «Сумигаз» рішення про відповідальність конкретної особи на підставі цього акту є неправомірним.

Таким чином, жителі будинку №14 по вул. Зеленко в м. Суми можуть звернутись до ПАТ «Сумигаз» з відповідними заявами щодо здійснення їм перерахунку об’ємів спожитого природного газу за час дії вищевказаного рішення комісії із застосуванням норми споживання природного газу 4,4 м3.

Поділитися в соціальних мережах