“Сумиобленерго” попередило про кримінальну відповідальнІсть

Останнім часом працівники ПАТ “Сумиобленерго” спостерігають зростання кількості випадків застосування споживачами засобів електромагнітного впливу на роботу розрахункових засобів обліку – так званих “електромагнітних пушок”.

Використання цих засобів призводить до блокування роботи лічильників і, окрім наявності високотехнологічних пристосувань, практично не відрізняється від більш простих видів крадіжок, тобто, є злочином.

Такі дії споживачів є порушенням господарських зобов’язань (статтею 188 Кримінального кодексу України вони тлумачаться як карний злочин). Відповідно, окрім штрафних санкцій за них може бути застосована кримінальна відповідальність, а це – виправні роботи або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Крім матеріальної шкоди, застосування джерел електромагнітного випромінювання високої частоти без спеціальних запобіжних засобів є надзвичайно шкідливим для здоров’я тих, хто їх використовує і оточуючих їх людей. При цьому, у виявлених випадках “пушки” встановлювались, як правило, поруч із робочими місцями або навіть у житлових приміщеннях.

На початку 2018 року ПАТ “Сумиобленерго” придбало необхідне обладнання й зараз здійснюється постійний моніторинг наявності електромагнітного випромінювання в певних діапазонах частот як у місті Суми, так і по всій області. Робота, проведена нашими фахівцями протягом кількох місяців, довела ефективність цього обладнання й уже дала можливість виявити 12 випадків застосування “пушок”. Щодо споживачів, відносно яких виникла підозра в їх застосуванні, проводяться заходи для унеможливлення подальших крадіжок.

Найближчим часом планується закупівля додаткової кількості спеціалізованого обладнання для всіх районних підрозділів Товариства й робота ПАТ “Сумиобленерго” в цьому напрямку стане ще більш інтенсивною.

“Любителям безкоштовної електроенергії треба усвідомлювати, що обсяг коштів, які в таких випадках нараховується крадіям, згідно з Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затвердженою постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України № 562 від 04.05.06) є досить істотним”, – попереджають у “Сумиобленерго”.

Поділитися в соціальних мережах