У мерії вважають, що в Сумах все добре з контейнерними майданчиками

Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Якісні та чисті майданчики для сміттєвих контейнерів».

«Місту потрібні нормальні, чисті та якісні майданчики для сміттєвих контейнерів, з яких нічого не буде вилітати та виливатися. Які не будуть псувати своїм виглядом наші двори.

Нещодавно навколо сміттєвих баків почали будувати огорожі, а місця встановлення асфальтувати. На фото нижче (зроблені на вул. Героїв Крут та пр. М. Лушпи) видно наскільки автори цього непорозуміння плювати хотіли на якийсь мінімальний рівень якості. Огорожа зроблена зі старих дірявих сіток, знайдених десь на смітнику. При цьому тарифи зростають, а навколо сміттєвих баків завжди брудно, як бонус — влітку місто смердить закислими кавунами.

Пропонується:

1. Розробити якісний типовий проект майданчика для сміттєвих контейнерів, та зробити його обов’язковим для встановлення по всьому місту. Такий майданчик має бути повністю закритий (див. фото нижче). В ідеалі навколо нього мають бути зелені насадження, що максимально закривають всю конструкцію.

2. Пояснити, чому поточні роботи зі встановлення огорож та асфальтування ніким не контролюються, а результат такої жахливої якості.

3. Проінформувати скільки коштів було витрачено на поточне будівництво (прямо з бюджету, або закладено в тариф на вивіз сміття).

4. Хоча б в рамках експерименту почати встановлювати підземні контейнери для сміття», – пише автор петиції Мi Андрiй Анатолійович.

Відповідь на електронну петицію:

«За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Якісні та чисті майданчики для сміттєвих контейнерів», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/1383), повідомляємо наступне.

З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають розробити типовий проект контейнерного майданчика для міста Суми та надати інформацію щодо витрачених коштів з міського бюджету та суми коштів, закладених в тариф на послуги з вивезення ТПВ, великогабаритних та ремонтних відходів на дані цілі.

У зв’язку з укладанням додаткових угод від 11.07.2018 до договорів «Комунального замовлення на надання послуг з організації збирання, вивезення, утилізації твердих побутових, великогабаритних та ремонтних відходів, що утворюються на території міста Суми» між виконавчим комітетом Сумської міської ради та ТОВ «А-МУССОН» і ТОВ «Сервісресурс», виконавці послуги з організації збирання, вивезення, утилізації твердих побутових, великогабаритних та ремонтних відході, що утворюються на території міста Суми зобов’язуються облаштувати контейнерні майданчики, згідно затвердженого виконавчим комітетом графіку.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11.09.2018 р. №472 «Про затвердження місць розташування та графіків облаштування контейнерних майданчиків у м. Суми» затверджено першочерговий перелік контейнерних майданчиків на яких буде проводитись облаштування у 2018-2019 р.р. та зазначено про розробку і узгодження архітипу облаштування контейнерного майданчику. Так на виробничій нараді при міському голові узгоджено макет, згідно з яким облаштування контейнерного майданчика необхідно виконувати з профнастілу та сітки.

Слід зазначити, що фінансування облаштування контейнерних майданчиків за кошти міського бюджету не передбачено, в тариф на вивезення ТПВ, великогабаритних та ремонтних відходів кошти на зазначені цілі не включені. Дані роботи надавачі послуг ТОВ «А-МУССОН» та ТОВ «Сервісресурс» виконують за власні кошти, при тому, що заборгованість мешканців за послуги з вивезення ТПВ складає близько 3-х мільйонів гривень.

В свою чергу департаментом проведено роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств-перевізниками ТПВ щодо вимог до якості виконання робіт з облаштування контейнерних майданчиків та неприпустимості застосування вживаних матеріалів.

Що стосується встановлення підземних контейнерів зазначаємо, що дане питання опрацьовується департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради. Орієнтовна вартість робіт встановлення одного підземного контейнеру становить близько 240 000 грн., що включає в себе роботи з інженерного проектування, вартість упорядкованої системи для збору ТПВ, до якої входить залізобетонний приямок, система водяного бар’єру та система безпеки, заглиблений контейнер з кришкою та сміттєприймальною колонкою, вартість монтажу та роботи з благоустрою прилеглої території. Крім того, для організації вивозу ТПВ з підземного контейнеру необхідно спецавтомобіль, який буде облаштовано відповідним підйомником. Крім того вивчається питання організації проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо правил користування підземними контейнерами. На даний час департамент інфраструктури міста спільно з департаментом фінансів, економіки та інвестицій опрацьовується питання фінансування даних цілей з міського бюджету у 2019 році».

Поділитися в соціальних мережах