У Шостці встановили перший загальнобудинковий газовий лічильник

Згідно з інформацією компанії «Сумигаз», він знаходиться по пров. Короленка, 6.

«Представники Шосткинського відділення ПАТ «Сумигаз» за сприяння органів місцевого самоврядування дійшли компромісу з мешканцями і запустили лічильник за адресою по пров. Короленка, 6. Це багатоповерхівка з невеликими витратами газу, при наявності у споживачів лише газових плит, тому встановлення будинкового лічильника є найбільш раціональним», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», абоненти повинні бути забезпечені приладовим урахуванням до 1 січня 2018 р. Як інформує ПАТ «Сумигаз», оснащення кожної квартири побутовим приладом обліку газу вимагає великих обсягів фінансування і досить тривалого часу для реалізації. За розрахунками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), загальна вартість індивідуальних приладів обліку газу, які заплановані до установки – понад 4,6 млрд грн, а термін установки становитиме близько 10 років.

«Тому рішення державного регулятора перейти на будинковий облік газу було мотивоване передусім такими чинниками: великою вартістю встановлення індивідуальних лічильників, необхідністю при індивідуальному обліку збільшувати тариф на газ та збільшенням термінів впровадження індивідуального обліку», – повідомляє «Сумигаз».

Газівники стверджують, що будинковий лічильник для жителів – це вигода, тому що люди будуть оплачувати тільки за газ, який «зайшов» у будинок, а не за нормами споживання, які постійно змінюються.

На даному етапі будинкові лічильники газу ще не введені в експлуатацію. Після того, як це станеться, нарахування по них будуть проводитися наступним чином: щомісячно в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку буде надходити в газорозподільне підприємство. Цей загальний обсяг палива рівномірно розподілять на кожного зареєстрованого мешканця будинку. Якщо в будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то їх показання будуть відніматися з показань будинкового приладу обліку.

Цікаво, що на сайті Президента зареєстрована петиція «Про заборону встановлення загально газових лічильників на багатоквартирних будинках».

gaz-1

Джерело: shostka.info

Поділитися в соціальних мережах