Центральні вулиці Сум реставрують наступного року

Реставрації піддадуть як житлові будинки, так і пам’ятники архітектури.

Головний архітектор Сум Андрій Кривцов звернув увагу міської влади на ряд будинків по вул. Соборній, вул. Петропавлівській, вул. Воскресенській, пр. Шевченка. Усього в списку більше 10 об’єктів.

Перелік доповнюють історичні будівлі та архітектурні пам’ятники: Комерційний Банк, який знаходиться біля Палацу дітей та юнацтва в самому «серці» Сум; головний будинок Садиби Харитоненків по вул. Соборній, 29; історичні споруди по вул. Терезова, 1. Усі вони вимагають ремонту і реставрації. «Ми плануємо підготувати пропозиції щодо програми виділення грошей на виготовлення проектно-кошторисної документації. Після цього проведемо комплексну експертизу. Тоді можна буде приступати до реконструкції та ремонтних робіт фасадів», – говорить Андрій Кривцов.

У Сумській міськраді вивчать список об’єктів і визначаться з їх формою власності. Ті з будівель, які не перебувають у комунальній власності, будуть ремонтуватися за рахунок балансоутримувача.

«Не може фасад пам’ятки архітектури, тільки тому що комусь заманеться, бути, наприклад, у стилі хай-тек. Ми просто зобов’язані зберегти історичні об’єкти. І це чітко контролювати», – вважають у виконкомі.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах