У Сумах до сих пір не вирішено питання з місцями для вивезення снігу

«Весна прийде – порядок наведе». Саме так охарактеризували сумчани в соцмережах ситуацію з прибиранням снігу на вулицях обласного центру цієї зими. Несподівана кількість опадів, що випали в останній місяць зими і на початку весни, в черговий раз показала неготовність міської влади і комунальних служб до вирішення проблеми прибирання та вивезення снігу.

Звичайно, магістральні дороги чистили справно, але з величезними заметами, що утворилися на узбіччях доріг, біля зупинок громадського транспорту, у дворах спальних районів, швидше за все, знову доведеться справлятися весні з плюсовою температурою за вікном. Одне добре – що вона не отримує за це зарплату з бюджету і не виставляє платіжки сумчанам.

Минулого тижня головний архітектор області розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці фотографії та відео, на яких видно, як працівники КП «Шляхрембуд» скидають брудний сніг, прибраний із проїжджої частини, з моста на пр. Шевченка в річку. Куди ж дивиться міське керівництво і екологи? Як відомо, сніг повинен не просто забиратися з доріг, а й вивозитися на спеціально відведені майданчики. Але їх в Сумах просто немає. Про це повідомив начальник міськінспекції з благоустрою Руслан Голопьоров:

– Зараз сніг вивозять у дальній кінець вул. Харківської, але це, так би мовити, напівлегально. А щоб все було по закону, проблему має вирішувати замовник послуги і виконавець. Якщо це магістральні дороги, то УКБ і КП «Шляхрембуд» відповідно. І департамент інфраструктури, і жеки, якщо мова, наприклад, про зупинки чи дворових територіях.

– Як і для сміття, для складування снігу повинно бути відведено спеціальне місце, – пояснює директор КП «Шляхрембуд» Олександр Вегера. – Зараз ми дійсно вивозимо сніг на Харківську, за шляхопровід, і складуємо на невикористаної другорядній дорозі. Але, по-перше, цієї ділянки мало, враховуючи, скільки снігу випало цієї зими, а по-друге – так, це напівлегально. Але ж ми тільки виконуємо роботи і вивозимо туди, куди вказав замовник – УКБ.

– Справа в тому, що не можна вивозити сніг просто на порожнє місце, – розповідає начальник УКБ Віталій Шилов. – Це місце повинно бути упорядковано, там обов’язково повинна бути лівнівка, куди буде стікати вода в результаті танення снігу. Іншого варіанту, крім того, куди зараз вивозять сніг, у Сумах поки немає.

Що ж стосується ситуації зі скиданням його в річку, що, звичайно, є порушенням, то в екоінспекції сказали, що до них письмово поки ніхто зі скаргою не звертався. А без цієї заяви навіть незважаючи на те, що все зафіксовано на фото та відео, у них зв’язані руки. На самому ж КП запевняють, що вказівок скидати сніг у річку працівникам ніхто не давав.

Источник: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах