У Сумах допитували водія маршрутки

У Зарічному суді м. Суми продовжили розгляд кримінального провадження проти трьох людей, яких звинувачують у тому, що вони прямо чи опосередковано були винні у смерті 17-тирічної студентки під колесами тролейбусу на початку 2016 року.

«Бачив, єдине, що пасажири виходили з тролейбуса», – почав доповідь водій маршруту за №18 Іван Сивакозов, який у той трагічний час рухався у бік вулиці Харківська. Його до суду викликала сторона обвинувачення. Чоловік відповідав на питання, що бачив того дня, чи зупинявся на тій зупинці й чи була взагалі там зупинка. Сивакозов не впевнений, що зупинка була. А сам він там зупинявся, бо працював у режимі маршрутного таксі.

Свої обличчя обвинувачені показувати заборонили. Це – водій тролейбусу, начальник служби руху та керівник техвідділу управління капітального будівництва. Після допиту ж цього свідка – суддя визначав порядок наступних засідань. «По інших епізодах – так, наявні свідки, по епізоду ДТП свідків не має», – повідомив прокурор Віталій Шаповал. «Є свідки, які були допитані у ході судового розслідування. Близько 15 чоловік. З цих 15 осіб – ми допитали шістьох», – додав адвокат В’ячеслав Осмоловський.
Скільки викликатимуть ще – сторони визначатимуться по ходу судового розгляду.

Наступне судове засідання у справі заплановане на 14 червня на 13.30. Тоді слухатимуть ще одного свідка – водія іншої маршрутки, який їхав у той час.

Нагадаємо, аварія сталась 9 лютого минулого року. Тоді на проспекті М. Лушпи, навпроти ТРЦ «Лавина», під колесом тролейбусу загинула 17 річна дівчина. Як зазначено у матеріалах справи, у ході слідства з’ясували, що водій керував технічно справним тролейбусом, але при посадці пасажирів знехтував правилами дорожнього руху та розпочав рух із неповністю зачиненими дверима. Через таке спрацювала функція реверсу – двері автоматично відкрилися і дівчина випала з тролейбуса. Якщо провину чоловіка доведуть у суді, йому загрожує до 8 років позбавлення волі. Працівниці «Електроавтотрансу» максимально, за статтею службове підроблення, загрожує до 3-х років обмеження волі – вона, за версією прокуратури, без відповідного узгодженого проекту внесла неправдиві відомості про введення зупинки до офіційного документа, достовірно знаючи, що вона не є облаштованою. А працівнику управління капітального будівництва за порушення норм і стандартів підозру вручили через те, що він не перевірив законність наявності у даному місці зупинки. Разом з цим, підозрюваний підписав акт виконаних робіт КП «Шляхрембуд» щодо прибирання доріг у лютому 2016 року, тим самим підтвердив фактичне виконання робіт. Максимально йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Джерело: tv.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах