У Сумах інваліди не можуть потрапити в центр соціального обслуговування

Як відомо, у Сумах на базі міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня» вже багато років працює відділення денного перебування інвалідів «Злагода». Воно розташоване на першому поверсі житлової п’ятиповерхівки на пр. Шевченка, 11, і вхід в нього веде через звичайний під’їзд, спільний із мешканцями будинку. Щодня це відділення відвідують понад 30 інвалідів, багато з них – візочники. Потрапити у відділення для них – ціла проблема, бо пандуса в під’їзді немає.

Це питання розглядалося на засіданні депутатської комісії міськради з питань охорони здоров’я та освіти 6 вересня.

– Ми піднімаємо цю проблему вже кілька років, – сказала представник департаменту соцзахисту міськради. – Побудувати там пандус можливості немає. І проблема не стільки в сходинках до під’їзду, скільки в сходинках в самому під’їзді, що ведуть на перший поверх: біля них проходять якісь загальнобудинкові комунікації. Тому ми опрацьовували з УКБом можливість обладнання окремого входу в приміщення «Злагоди». Встановили, що технічно це можливо, потрібно тільки фінансування.

Про яку суму йдеться – поки точно невідомо, для цього потрібно розробити проектно-кошторисну документацію. Тому для початку департамент попросив комісію виділити 100 тис. грн для того, щоб УКБ замовив виготовлення документації. А безпосередньо на самі роботи фінансування буде закладатися, швидше за все, уже на наступний рік. Але перш члени комісії вирішили все-таки виїхати на місце, особисто все оглянути і переконатися в тому, що дійсно немає ніякої можливості зробити пандус у під’їзді (що, звичайно ж, було б на порядок дешевше, ніж робити окремий вхід).

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах