У Сумах із безробітних роблять кочегарів

У службі зайнятості йде підготовка з числа безробітних працівників до опалювального сезону.

Більше тисячі операторів і кочегарів котелень уже пройшли відповідне навчання за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та планують незабаром приступити до роботи. Вони будуть обслуговувати котельні в лікарнях, школах, дитячих садах, сільських і селищних радах тощо.

Це роботи з підвищеною небезпекою, а тому потребують фахівців відповідної кваліфікації. Для оперативного укомплектування таких вакансій служба зайнятості ще влітку спільно з КП «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат», Рівненський та Сумський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочала організацію навчання безробітних.

За короткий термін вони безкоштовно підвищують свою кваліфікацію, отримують і відновлюють необхідні навички роботи, щоб на період опалювального сезону отримати гарантоване робоче місце. До того ж, їхати на навчання в інше місто не потрібно. Викладачі самі приїжджають і організовують навчальний процес на місцях.

Слухачі опановують необхідні для подальшої роботи знання, а саме: вивчають технічні характеристики опалювальних котлів, їх будова, порядок експлуатації та обслуговування, навчаються відстежувати справність котельних установок, дотримуватися запобіжних заходів. Адже в процесі роботи їм доведеться стежити за показаннями приладів, температурою пари і рівнем води, а в разі несправності котла – оцінювати ступінь небезпеки і вживати відповідних заходів, щоб узимку всім було тепло і затишно.

Поділитися в соціальних мережах