У Сумах на водорозбірні колонки встановлять лічильники

У недалекому майбутньому водорозбірні колонки на вулицях стануть екзотикою. Із 1012 штук, а саме стільки їх було в Сумах в 2010 році, до травня 2018 го їх залишилося всього 697, а працюють і того менше – 421.

Щоб скоротити втрати і зменшити витрату безкоштовної води, якої і машини мили, і городи поливали, у місті років десять тому була прийнята програма демонтажу нерентабельних колонок. Тим, хто дійсно потребує такого джерелі води і хто за неї платить, почали видавати ключі. Але потім ця справа затихла, так як не вирішувала проблему неконтрольованого розбору води. До того ж підтримка водорозбірних пристроїв у робочому стані обходиться водоканалу недешево. Тому КП вирішило встановити на колонках лічильники води, демонтувати важелі, а мешканцям будинків роздати спеціальні ключі, щоб користуватися водою могли тільки ті, кому за неї нараховується плата. Нараховуватися вона буде не по нормі (50 л на місяць) на кожного зареєстрованого в будинку людини, як це робиться зараз, а за формулою – весь обсяг обчисленою лічильником води ділиться на кожного зареєстрованого в домоволодінні, мешканці якого користуються колонкою.

Але далеко не всі у приватному секторі згодні з такою постановкою питання. Коли фахівці водоканалу приїхали встановлювати лічильник на колонку, що на вул. Псельській, до десятка місцевих жителів вийшли з протестом. Свою позицію вони аргументували тим, що колонка несправна, колодязь під колонкою постійно заповнюється водою, труби діряві та іржаві. Щоб набрати відро чистої води, потрібно спочатку спустити іржаву, а платити доведеться за всю воду – і за ту, що в відрі, і за ту, що проливається мимо.

Щоб заспокоїти жителів і роз’яснити ситуацію, на міні-мітинг приїхав головний інженер водоканалу Йосип Тисівський. Він пред’явив дозвільні документи для установки лічильника і запевнив, що городянам він буде вигідний, так як платити вони будуть менше. Що ж стосується води в колодязі – це норма. Щоб узимку вода в колонці не замерзала, у ній зроблено технологічний отвір – людина набрала воду, відпустила ручку, і вода втекла по стояку, у результаті вона не замерзне і не розірве трубу.

Жителів ці аргументи не дуже переконали, але вони сподівалися, що, раз буде лічильник і з нього будуть знімати показання, колонку будуть вчасно ремонтувати.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах