У Сумах не знайдуть будівельника скейт-парку

Серед додаткових пропозицій до проекту міськбюджету-2017, які подали депутати міськради, було передбачено 500 тис. грн на будівництво в Сумах скейт-парку – в парку ім. Кожедуба.

Гроші передбачалося виділити на міськуправління капітального будівництва та дорожнього господарства. Однак на розширеному засіданні планово-бюджетної комісії 8 грудня, де розглядалося це питання, начальник УКБ Віталій Шилов попросив не закладати ці гроші на його управління, інакше вони освоєні не будуть: «Гроші на будівництво скейт-парку були закладені у нас і в цьому році. І ми їх не освоїли. Але не тому, що не змогли або не встигли, а тому що архітектура не дає нам містобудівні умови і обмеження, а без них ми не можемо почати будівництво».

Слова сумського будівельника підтвердив і начальник міськуправління архітектури Андрій Кривцов: «Дійсно, скейт-парк, дитячі, спортивні майданчики – не вимагають облаштування фундаменту, це не капітальні споруди. Тому ми і не можемо видати на них містобудівні умови і обмеження. Це елементи благоустрою, і займатися ними повинен не УКБ, а департамент інфраструктури».

Дивна річ – як же тоді УКБ який рік поспіль встановлює в обласному центрі дитячі та спортивні майданчики?! Вкрай здивувався такому стану речей і директор департаменту Григорій Яременко, який відразу ж заперечив – мовляв, у положенні департаменту не значиться такий вид діяльності, як нове будівництво, а значить, він теж не зможе побудувати скейт-парк: «Ми ніколи не займалися будівництвом, тільки капремонтом і благоустроєм».

Як можливий вихід із ситуації голова комісії Володимир Шилов запропонував розширити повноваження департаменту, доповнивши його положення пунктом «нове будівництво об’єктів інфраструктури». Але чи не буде це суперечити чинному законодавству і чи зможе потягнути такий об’єкт департамент, у структурі якого немає відповідного відділу і підготовлених фахівців? Усі ці нюанси депутати доручили Яременку з’ясувати, щоб до 17 грудня, коли відбудуться громадські слухання і засідання виконкому за проектом міськбюджету-2017, департамент фінансів уже точно знав, хто ж врешті-решт зможе побудувати в нашому місті скейт парк.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах