У Сумах понизять бордюри

Сумчани з обмеженими можливостями вже не один рік намагаються домогтися того, щоб обласний центр став безбар’єрним і зручним для всіх його жителів, але проблеми ще є. І чимало.

На останньому засіданні міськвиконкому, обговорюючи хід виконання Державної цільової програми «Національний план дій щодо виконання Конвенції прав інвалідів», директор департаменту соцзахисту Тетяна Масік зазначила: “Є позитивні приклади – наприклад, у 4-й лікарні з’явилися пристосовані приміщення і палати для інвалідів. Але є і недоліки. Тому велике прохання до структурних підрозділів, які за це відповідають, – дотримуватися при будівельних роботах держбуднорми, тому що люди з обмеженими можливостями не можуть вільно пересуватися на візках містом навіть по пішохідних переходах… Також коли будуються нові будинки, буває так, що пандус є, але доїхати до нього неможливо. Нещодавно ми обстежили електроавтотранспорт – є питання і тут. Просимо керівництво КП «Електроавтотранс» забезпечити оголошення зупинок у транспорті – не тільки в тролейбусах, а й у автобусах. Тому що сьогодні водії роблять це на свій розсуд – хтось оголошує, хтось ні. І люди з обмеженими можливостями не можуть користуватися автопослугами”.

Що стосується сумських доріг і тротуарів, мер Сум Олександр Лисенко тут же відреагував: «Уже є таке доручення начальнику управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталію Шилову – дороги, які ми будуємо, повинні мати пологий спуск із тротуару. Причому ширина тротуару і пандуса повинна бути більше метра, а то і всі два – на всю ширину пішохідного переходу. І робимо ми це не тільки для людей з обмеженими можливостями, а й для зручності підприємств ЖКГ. Тому що в січні ми плануємо закупити 5-6 маленьких тракторів для чищення тротуарів, і вони повинні за ним нормально проїжджати».

Наміри сумської влади підтвердив Віталій Шилов: “На наступний рік у нас заплановано реконструкцію пандусів – спусків із тротуарів на дорогу в районі пішохідних переходів. Управління вже опрацювало питання щодо зниження бордюрів в центрі Сум і склало список доріг, де буде таке зниження. Зараз розробляємо проектну документацію. Капітальні роботи будуть виконуватися в 2017 році, як тільки дозволять погодні умови.

Залишається тільки сподіватися, що все заплановане буде виконано, і до 2018 року сумчани на візках будуть відчувати себе в Сумах більш комфортно.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах