У сумських жеків – проблеми через субсидії

На апаратній нараді в мерії 19 лютого директор КП «Сумитеплоенергоцентраль» Євген Скоробагатський звернув увагу міського керівництва на загрозливу ситуацію, яка склалася в сумських жеках через заборгованість держави по пільгах та субсидіях. Вона накопичується з червня 2017 року.

На сьогодні сумські жеки отримали тільки 15-30% загальної суми заборгованості за 2017 рік. Але і це фінансування вони отримали вже за новими правилами, згідно з якими вони можуть використовувати ці гроші тільки на оплату електроенергії, виплату зарплати і податків. За словами Скоробагатського, якщо до кінця місяця держава не розрахується повністю за минулий рік та січень поточного, то виплата зарплати в сумських жеках опиниться під загрозою. І в такій ситуації опинилися не тільки жеки, але і КП «Міськводоканал» та інші підприємства.

У департаменті соцзахисту Сумської міськради уточнили, що станом на 15 лютого заборгованість держави перед сумськими підприємствами-постачальниками компослуг за надані населенню субсидії склала 262 млн грн, з них за червень-грудень 2017 року – 164,8 млн грн, за січень 2018-го – 97,36 млн. Заборгованість по пільгах – 20,2 млн грн (15,85 млн – за червень-грудень 2017-го і 4,36 млн – за січень 2018-го).

– Треба щось робити, тому що ми є заручниками цієї ситуації, – резюмував Скоробагатський.

Мер Олександр Лисенко доручив своїм підлеглим підготувати на сесію 21 лютого проект рішення про звернення до Кабміну і ВР з цього питання.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах