Вчительці за борги вимкнули газ

Борги та польова каша на багатті посеред двору. Так вимушена виживати вчителька-пенсіонерка у селі Нижня Сироватка Сумського району.

На багатті посеред двору 72-річна пані Світлана Линник гріється та готує їсти від 13 квітня. Тоді її будинок відключили від газопостачання. Усе через борги.

Вони почали накопичуватися ще від грудня 2016-го. Тоді, переконує жінка, контролер записала більшу кількість кубометрів спожитого газу. Поки Світлана Леонідівна доводила свою правоту в облгазі, за борги її позбавили субсидії.

“Воно накопичувалося з місяця до місяця, і так без субсидії нарахували майже 5 000 боргу. У мене ні з чого платити цю суму. Тим паче, що все це не з моєї вини. Я переконана, що помилку допустилася контролер, коли записувала показники. Від того й борг”, – говорить Світлана Линник.

У “Сумигаз” причину відключення газу пояснюють так. “Виникла заборгованість, це через те, що абонент не передавав показання лічильників. Показники враховувалися розрахунковим методом. І суми сплати були не у відповідності до тих показників, які були у лічильнику”, – прокоментувала прес-секретар ПАТ «Сумигаз» Анастасія Шимаріна.

А субсидії пенсіонерку позбавили, бо “такий Закон”, пояснюють в управлінні соціального захисту населення. Говорять, навіть борг в одну копійку може стати причиною того, що припиняють нараховувати пільги. В управлінні соцзахисту розводять руками, мовляв захистити стареньку не можуть. “У нас є закон, є постанови, яких ми не маємо права порушувати. Мають можливість із місцевого бюджету допомогти цій людині, надати якісь кошти для погашення боргу. Відповідно до державного бюджету ми не маємо права цього робити”, – говорить заступник начальника відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Тетяна Новікова.

Тож жителі Нижньої Сироватки вирішили самі назбирати грошей, аби виплатити борги за газ. Утім, кажуть, це не вирішить проблеми в цілому. “Збирали кошти, хто скільки міг. Але, ви розумієте, в нас таких людей у селі, як Світлана Леонідівна, майже 30 чоловік. Теж пенсіонери і одинокі люди є. Просто люди не сплачують по квитанціям або пізно платять і їм призупиняють субсидію”, – розповіла начальник відділу соціального захисту населення Нижньосироватської сільради Олена Войтенко.

Із майже 5-ти необхідних тисяч гривень люди назбирали вже близько трьох. Та окрім суми боргу в квитанції доведеться ще додатково сплатити за підключення газу. А це плюс близько двохсот гривень.

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах