Влада Сум не збирається встановлювати мораторій на підвищення тарифів ЖКГ

Про це йдеться у відповіді міської влади на електронну петицію «Мораторій на підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства (ЖКГ)»:

«За результатами розгляду Вашої електронної петиції «Мораторій на підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства», розміщеної на веб-порталі «Єдина система місцевих петицій» (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/ViewSigns/1195), повідомляємо наступне.

З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають запровадити мораторій на підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства мінімум до 1 січня 2019 року.

Повідомляємо, що відповідно до статі 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на послуги з вивезення побутових відходів формуються на підставі вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 р (із змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» (зі змінами) відповідно.

Згідно з п. 36 та п. 37 вищезазначених постанов виконавці послуг мають право коригувати складові витрат, у разі коли протягом строку дії таких тарифів змінюються ставки податків і зборів (обов’язкових платежів), рівень заробітної плати у виконавця відповідно до законодавства, Генеральної та галузевої угод, ціни (тарифи) на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси.

На підставі вищевикладеного, застосовувати мораторій на підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на послуги з вивезення побутових відходів не має законних підстав.

Щодо тарифів на тепло-, водопостачання та водовідведення зазначаємо, що на підставі Закону України «Про природні монополії» та Положення «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 № 715/2014, органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Положенням «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» передбачено встановлення тарифів на комунальні послуги для суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється НКРЕКП.

У м. Суми ліцензіатом НКРЕКП, який надає послуги з водопостачання та водовідведення є КП «Міськводоканал» СМР. Тарифи на ці послуги встановлені постановою НКРЕКП від 28.12.2017 № 1575.

На ринку послуг з теплопостачання та постачання гарячої води ліцензіатами НКРЕКП у м. Суми є ТОВ «Сумитеплоенерго», Дирекція «Котельня Північного промвузла ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання».

Тарифи на централізоване опалення, гаряче водопостачання ТОВ «Сумитеплоенерго» встановлені постановою НКРЕКП від 28.12.17 № 1536. Тарифи на аналогічні послуги Дирекції КППВ ПАТ СМНВО» встановлені постановою НКРЕКП від 09.11.17 № 1392.

На підставі вищевикладеного, в органах місцевого самоврядування відсутні важелі впливу щодо стримування або запровадження мораторію на тарифи на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення.

Щодо не нарахуванням пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг до 01 січня 2019 року повідомляємо,що відповідно до внесених змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.06.2018 у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Така норма в Україні почне діяти від 1 січня 2019 року».

Нагадаємо, нинішній мер Олександр Лисенко та його партія прийшли до влади під гаслом «Справедливі тарифи». Тим часом, за 3 роки не залишилося жодного тарифу в Сумах, який би не підвищився.

Поділитися в соціальних мережах