Влада Сум виконала обіцянки по транспорту лише на 10%

Програма розвитку міського транспорту, ухвалена Сумською міською радою у 2015 році, наразі виконана лише на 10%. Документ передбачав, що у 2016 та 2017 роках буде закуплено 39 тролейбусів та ще 10 у 2018 році. Але міська влада за цей період придбала лише чотири тролейбуси.

Як пояснив член громадської експертної комісії по бюджету Максим Корнієнко, за наявності бажання міськради програму закупок нового транспорту можна було легко виконати. Коштів у бюджеті не просто достатньо, їх не встигають витрачати. У 2016 році в бюджеті Сум залишилось 270 млн невитрачених гривень. Один новий тролейбус коштує близько 4 млн грн. Отже, кошти на оновлення транспорту у влади були, пише tribuna.sumy.ua.

Експерт пояснив, що в останні роки грошей у міському бюджеті стало значно більше завдяки децентралізації. Якщо в 2013 році міська влада на проекти розвитку могла витратити лише 60 млн грн, то у поточному році ця сума сягнула 600 млн. Саме кошти бюджету розвитку витрачаються на модернізацію міста.

Максим Корнієнко розповів, що чиновники пояснюють зволікання з придбанням тролейбусів бажанням придбати їх у кредит по європейській програмі. Проте, на думку активіста, нелогічно купувати транспорт у кредит, коли достатньо власних коштів.

Програма розвитку міського транспорту має бути завершена у 2018 році. Таким чином міській владі, щоб виконати власні обіцянки, доведеться придбати 43 тролейбуси наступного року. Закласти ці видатки в бюджет необхідно вже зараз, коли іде формування головного фінансового документа міста.

Поділитися в соціальних мережах