Владі Сум – не до туалетів

Громадські туалети – болюче питання для Сум. Їх катастрофічно не вистачає як у центрі міста і на міських вулицях, так і в зонах відпочинку. Чого вартий тільки туалет у центральному міському парку, не кажучи вже про прибережні кущі кожної водойми, загиджені городянами, вимушеними обходитися без цивілізованих умов!

Туалетне питання – відмінний показник рівня міста в цілому і для сумчан, і особливо для гостей нашого міста. Скільки красивих вулиць зі свіжою плиткою і банерами на обшарпаних фасадах туристові не показуй, а в туалет йому рано чи пізно захочеться. Ось тут і почнуться справжні сумські враження.

Сумчанин Віктор Погоренко подав електронну петицію про безкоштовні туалети в прибережних зонах відпочинку – хоча б на літній час. Адже практично скрізь біля водойм є якщо не ресторани, то хоча б майданчик з пивом і морозивом, власники яких заробляють гроші. Так невже їм хочеться робити це посеред загиджених кущів? Сумчанин запропонував зобов’язати власників таких закладів поставити безкоштовні туалетні кабінки і обслуговувати їх. Петиція швидко набрала необхідну кількість голосів. Але у відповідь, як водиться, надійшла відверта відписка:

“Повідомляємо Вам, що Ваша електронна петиція під назвою “В зонах отдыха – бесплатные туалеты” щодо забезпечення безоплатного доступу відпочиваючих до туалетів у прибережних зонах р. Псел, озера Чеха та інших водойм, у парках, розміщена на порталі “Єдина система місцевих петицій” і яка в установлений строк набрала необхідну кількість підписів, розглянута управлінням “Інспекція з благоустрою міста Суми” Сумської міської ради в межах повноважень.

За інформацією, наданою управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради, до пакету документів, які необхідно надати для проходження дозвільної процедури укладання договору сервітуту на право розміщення зони відпочинку біля водного об’єкта, віднесений графічний матеріал – Паспорт прив’язки тимчасової споруди. В Паспорт об’єкта занесені всі споруди в межах визначеної зони. Туалет є обов’язковою спорудою кожної зони. Паспорти погоджуються в управлінні архітектури та містобудування Сумської міської ради.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, правові підстави щодо зобов’язання суб’єктів підприємницької діяльності забезпечити безоплатний доступ до туалетів на даний час відсутні”.

Поділитися в соціальних мережах