Жінка постане перед судом за те, що затопила сусідів

Подія сталася в Конотопі на Житломасиві. Жінка забула закрити кран на кухні та поїхала в інше місто. У раковину випадково впав рушник і затулив зливний отвір. Оскільки потік води вдалося зупинити не скоро, були нанесені величезні збитки сусідам. Постраждалі звернулися в ЖРЕП Житлосервіс, після чого було складено Акт про залиття квартири, пише 05447.com.ua.

Адвокати радять: якщо вас затопили, терміново зверніться до обслуговуючої організації. Це може бути ЖЕК, ОСББ, чи інше управління. У довільній формі напишіть заяву з вимогою про огляд і складення Акту про затоплення. При складенні акту має бути присутній адвокат, а також власники чи наймачі квартири, через яку була спричинена шкода. Акт затоплення квартири є основним підтвердженням та доказом залиття квартири.

Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України шкода, принесена власності фізичної (та юридичної) особи має бути відшкодованою в повному обсязі особою, яка її спричинила. При цьому можна враховувати і моральну шкоду. Статтею 383 Цивільного кодексу України з урахуванням обставин справи, суд за вибором потерпілого може зобов’язати особу, яка спричинила збитки, зробити ремонт за його кошт, або відшкодувати втрату в повному розмірі матеріально. Якщо ж залиття пов’язане з проривом на стояку гарячого чи холодного водопостачання, то до відповідальності необхідно притягувати обслуговуючу організацію.

Поділитися в соціальних мережах