Жителі Сумщини бунтують проти обшарпаної маршрутки

На свого перевізника скаржаться жителі села Кровне, що в Сумському районі. Люди розповідають, замість автобуса їм на рейс поставили побиту та обшарпану маршрутку. Виїхати вранці в місто вони не можуть, бо машина інколи просто не приїздить. Сам перевізник про проблеми не знає. Тому люди планують збирати підписи та відмовлятися від таких послуг.

“То не випрані занавіски, то мазут із стелі капає, покриття на сидіннях взагалі немає, воно стерлося. Але це не так страшно, коли ти не можеш доїхати на роботу. Уже 2 тижні, як деякі ранкові рейси просто зникли. Машини не доходять до сіл. Минулої п’ятниці людям з цього рейсу довелося йти пішки до Руднівки, бо замість автобуса тиждень курсує маршрутка”, – розповідає жителька села Руднівка Надія Костенко.

За її словами, селяни не один раз телефонували перевізнику та просили щось вдіяти – вона обіцяла розібратися, але наступного ранку ситуація повторювалася. Обурені люди на цьому тижні приходили мітингувати до сільського голови.

“Усі сумніваються, що ті машини, які їдуть у село, були на конкурсі під час проведення тендеру. Сільську раду не повідомляли про те, що він взагалі проводився. Тому про переможця ми дізналися уже за фактом. Я розумію, що ми ніби то живемо в селі, але до людей не повинне бути таке відношення”, – говорить голова Кровненьської сільської ради Катерина Товстенко.

У свою чергу перевізник розповідає, якщо проблеми якісь і виникають, їх всі вирішують. А автобус замінили на маршрутку заради економії коштів селян. “Ходять машини ніхто не жалується. Якщо б ходив автобу, людям довелося б платити дорожче за квиток. Я пустила маршрутку, щоб людям менше платити за проїзд. Зараз він коштує 11 грн, а якщо буде автобус, то буде коштувати 15-18 грн. Якщо люди готові стільки платити, то будь-ласка. Вчора зламався автобус. Я вислала заміну. Він затримався на 20-25 хвилин. І що, це якась катастрофа. У село цей автобус взагалі іде. Нехай вони зроблять краще дороги собі, щоб автобуси там ходили нормально або хоча б почистять кучугури. Розумний, ніхто не скаржиться”, – зазначила підприємець-перевізник Тетяна Масюк.

Наразі депутати сільської ради зібрали підписи, аби направити листа в управління інфраструктури облдержадміністрції. Люди ж у свою чергу планують собі збирати підписи за відмову.

Нагадаємо, подібні проблеми з перевізником виникли і у Нижній Сироватці. Там люди з осені воюють за свої права на нормальний проїзд. Проте розірвати договір з перевізником, який не відповідає вимогам Нижньосироватської громади, ніяк не виходить. За повідомленням управління інфраструктури ОДА для цього немає підстав, там обіцяють, що Кабмін має прийняти нову постанову про порядок проведення конкурсів і це допоможе боротися з недобросовісними перевізниками

village

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах