Жителі Ямпільщини готуються до страйку

Мешканці смт Свеса та села Орлівка, що на Ямпільщині, цього року так і не дочекалися обіцяного ремонту доріг. Обурені люди зібрали уже понад 200 підписів та вимагають, щоб керівництво району нарешті їх почуло.

Ями, вибоїни та вщент розбите покриття – жителі району скаржаться: їхніми дорогами не те що проїхати, але й пройти важко. Найбільш проблемні зони біля смт Свеса та села Орлівка. Там дорога нагадує решето – вся в дірках, вода в калюжах після дощу стоїть тижнями. Окремі ями глибиною до 20 см та довжиною до 1,5 метра. Загальна довжина аварійного покриття близько 13 км. Швидкість руху автівки по такій дорозі не перевищує 20 км/год.

“Коли викликаємо швидку, вона їде понад 40 хвилин. Для людей, які опинилися на межі життя та смерті, роль відіграє кожна хвилина. У зимовий час по цій дорозі не пробратися навіть приватній автівці. Таксі їздити відмовляються”, – говорять жителі смт Свеса.

Спочатку вони намагалися самостійно полагодити дороги, засипали битою цеглою та камінням, але все марно. Представники громадськості написали до голови Ямпільської райдержадміністрації Ірини Панченко листа з фотознімками, аби переконати очільницю виділити на ремонт доріг хоч незначні кошти. На що отримали листа з відповіддю, що грошей немає. Причиною називають відсутність фінансування з державного бюджету.

За словами начальника служби автомобільних доріг в Сумській області Івана Романюка, цього року на ремонти доріг на Сумщині з державного бюджету виділили 64 млн грн. Ремонту дорожнього покриття у смт Свеса та с. Орлівці у плані не було.

На наступний рік у регіоні дорожники мають намір поєднати гарною дорогою Харківську та Сумську області. Спочатку від Харкова до Глухова, а потім від Середина-Буди до Шостки. Останній шлях проходить через Ямпіль. Проте Свесу ремонт, скоріше за все, знову омине.

Зараз обурені жителі Ямпільського району зібрали підписи та направили черговий лист до голови районної адміністрації. Говорять, якщо знову їх не почують і не будуть ремонтувати доріг, організують страйк.

1

2

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах