Вдову-пенсіонерку образили під час оформлення субсидії

Глухівчанка Ніна написла листа до газети “Неделя”, розповівши про те, як їй  відмовили в субсидії та образили:

“Мне, как и многим глуховчанам, было отказано в субсидии на летнее время года. Дождавшись осени, я снова пошла в управление социальной защиты населения, чтобы оформить субсидию на зимний период. Дома заполнила бланк заявления и декларацию о доходах. Я – пенсионерка и вдова, проживаю в доме одна. Но у меня прописана дочь, которая постоянно проживает заграницей уже несколько лет.
  Подала я эти бумаги девушке, которая принимала. Она посмотрела и говорит: «Вы вдова? А почему не выходите замуж?» Конечно, я очень удивилась вопросу. Ведь мне 66 лет. И неужели это влияет на субсидию? Далее она прочла справку от уличкома (заверенную в горисполкоме) о том, что дочь со мной не проживает, и сказала, что субсидии не будет. На что я ответила, что читала в газете о том, что Сумской окружной административный суд вынес постановление, по которому признал незаконным решение департамента соцзащиты об отказе в назначении субсидии жительнице Сум и обязал рассмотреть документы на получение субсидии с учетом этих выводов.
  И тогда служащая ответила, что они получили какие-то бумаги или изменения, но читать их некогда, много работы, может, там что-то есть, касающееся меня…
  Этим ответом была возмущена до глубины души. Неужели так много надо времени, чтобы почитать бумаги или разъяснения, которые касаются многих людей нашего города и района. А в душе у меня остался такой неприятный осадок, боль за неуважение и безразличие к людям пожилого возраста”.

В управлінні соцзахисту населення Глухівської міської ради  офіційно відповіли: якщо в Декларації відомості прописані не в повному обсязі, житлова субсидія не може бути призначена. Принципово важливою тепер є інформація про перебування праце­здатних осіб за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи. Такі дані також повинні бути задекларовані.

Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи зі складу домогосподарства доходи були відсутні або були розміру, меншого від розміру мінімальної заробітної плати, та /або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включається службове відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Дана законодавча норма не застосовується до осіб, які зареєстровані та проживають у невеликих районних центрах або сільській місцевості. Глухів належить до міст обласного значення, тому виконання такої норми законодавства є обов’язковим.

У випадку, коли в домогосподарстві зареєстрована мати та повнолітня донька, яка більше 60 діб перебуває за кордоном, субсидія могла би бути призначена на загальних підставах, якби донька протягом періоду, за який обчислюються доходи (з січня по червень 2018 року), мала середньомісячний дохід не менший за мінімальну заробітну плату і сплатила ЄСВ (єдиний соціальний внесок) у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у цей період.

Джерело: https://nedelya.info/

Поділитися в соціальних мережах