Весільний фотограф розповів про тренди у зйомках для молодят

Весільний фотограф Юрій Кривоносов із Конотопа розповів про специфіку професії, тренди у весільній зйомці та чим відрізняється професіонал від любителя, а ще – про те, як колись вибрав улюблену справу замість роботи за освітою.

Чому став фотографом

Інтерес до фотографії з’явився давно — у студентські роки. Майбутня професія не мала нічого спільного з фотографією. Тоді знімав на звичайний плівковий фотоапарат. Але навіть з непрофесійною камерою виходили дуже цікаві кадри. Друзям подобалося. Ще жартували, що не на того вчуся.

o_1cvoe383oh6u1udsoll28ha94n
Коли закінчив академію, працював за фахом, а весь вільний час займався фотографією. Виявилось, що основна робота не приносить задоволення.

Вирішив присвятити себе професії фотографа, бо хотілося розвиватися лише у цій сфері

Спочатку вчився у кращих фотографів, їздив на тренінги. Паралельно робив безкоштовні фотосесії для друзів і знайомих. Згодом з’явилися перші комерційні зйомки.

Про улюблені стилі та формати зйомок
Формат Love story [історія кохання — ред.] дає величезне поле для фантазії. Кожна пара унікальна і по-різному переживає взаємні емоції і почуття. Цей формат про те, що у світі є тільки він і вона, а ще — їхнє кохання. Мені це подобається.

2
Під час зйомки Love story не відчуваєш такої напруги і стресу, як під час весілля. Люди ведуть себе перед камерою вільно, сміливо і більш впевнено. А ще у такому форматі можна від душі покреативити: оригінальний одяг, цікаві аксесуари, стильний декор. Все це дає основу для створення цікавого сюжету і розвитку сценарію.

o_1cvoe9dsmvuv1gpgj6i140l16kc6j
Весільна зйомка також подобається, але іншим. Там емоції рідних і близьких молодят, непідробна радість. Круто бути тією людиною, яка зможе зберегти для молодої сім’ї важливі і пам’ятні моменти їхнього життя.

o_1cvoembi41v2egmh1ng1dje10s3cv
У подальшому хочу розвиватись у стилі сімейної зйомки та foodfoto [фото їжі — ред.].

Що робити, щоб вдосконалюватись
Надихають у першу чергу люди, яких я фотографую. Всі дуже різні, і у кожного своя цікава історія життя. А ще надихає моя сім’я. Після народження донечки Марійки став зовсім по-іншому ставиться до фотографії: більше помічати і цінувати ті моменти, яким раніше на зйомках не приділяв уваги.

1
Постійно слідкую за роботами інших фотографів, за новими тенденціями. Намагаюся щось підкреслити для себе, щоб стати «кращим». Треба постійно вчитися у кращих, тому часто відвідую майстер-класи іменитих фотографів, намагаюся покращувати навички та знання.

Моменти зі зйомок, які запам’ятовуються

Цікавих випадків було дуже багато: і на урочистостях, і з технікою. Часто доводиться фотографувати англомовні весілля. З найбільш пам’ятних — весілля двох сестер-близнят, минулого року весілля Гаррі та Надії у Львові.

o_1cvoekg1p15m96gnqjg1vie16v3cg
Цього року запам’яталось весілля Елло та Майя. Їхні зізнання у коханні на церемоніях були, як у крутих романтичних фільмах. Всіх переповнювали емоції. Було море сліз від щастя, що навіть ми не змогли утриматися. Так, я іноді теж плачу на весіллях — і це прекрасно, тому що повністю поринаю в атмосферу свята.

Про улюблені локації
Я бував у багатьох містах України — і кожне місто по-своєму цікаве. Найулюбленіше місце для зйомки — гори і прекрасна природа Карпат.

bezymyannyj3
На що звертати увагу, коли шукаєш весільного фотографа
Головне — це вивчити його портфоліо, ознайомитися з його роботами і порівняти їх з роботами інших майстрів.

Обов’язково зустріньтесь з ним заздалегідь, поспілкуйтесь. Це потрібно, щоб зрозуміти для себе, чи хочете ви бачити його на своєму святі.

Гонорари у фотографів відрізняються. Але маєте зрозуміти, що досвідчений фахівець, який вклав багато сил і часу у свій розвиток, коштуватиме недешево.

Про тренди у весільній зйомці та Love story
Тренди є завжди, але вони часто змінюються. Можна назвати трендом стиль зйомки, а вже на нього можуть вплинути різні речі: від образу пари до локації та декору.

Завжди у тренді — класичний стиль. Ще модна Fashion-зйомка. Зараз став популярним Fine Art — зйомка на плівку.

o_1cvoeqhn31o45ne61sog1p7el34de
Зараз розвиваю себе у репортажній зйомці. Це, як на мене, дуже складний напрямок, але від цього і цікавий. Головне — фотографувати так, як подобається. Можна потроху брати з трендів те, що подобається — так з’являється свій неповторний стиль, який, можливо, колись стане популярним.

Скільки часу потрібно на весільну фотосесію
Працюю погодинно: повний знімальний весільний день триває 12 годин, до цього ще в середньому 36 годин — на зустрічі і консультації до весілля, копіювання та відбір матеріалу, обробку фото, підготовку до друку і упаковку. Загалом — 48 годин, тобто 6 днів по 8 робочих годин. Хтось робить все це набагато швидше, але я ставлюсь до процесу педантично.

o_1cvofiaea192u10vmocmvi913qafe
У весільний сезон буває по 3-4 зйомки на тиждень — в різних містах України. Іноді зовсім не залишається часу на обробку, тому молодят попереджаємо, що терміни видачі готового матеріалу — до 3 місяців.

Роботи багато, а я не залізний і теж втомлююся. Іноді хворію, як всі нормальні люди. Іноді хочеться проводити час з сім’єю і якось відпочивати. Так що час для фотографа — це дуже важливий момент.

Про найскладніше у професії
Найскладніше — розпочати правильно розподіляти вільний час і перетворювати його в робочий. Потрібно налагодити робочий процес: від пошуку клієнтів до оформлення готового матеріалу. Це робота з клієнтом, спілкування і розуміння того, що потрібно досягти у кінцевому результаті. Фотограф має бути психологом, знайти до кожного свій підхід, бути комунікабельним.

o_1cvofn4ca1e0p1hbmsru40kbfggj
Чим відрізняється професіонал від любителя
Зараз, коли у багатьох з’явилися смартфони, які знімають у авторежимі і дають непоганий результат, кожен може вважати себе фотографом. Але різниця між любителем та професіоналом дуже велика. Фотограф у першу чергу — творча людина, яка бачить навколишній світ по-іншому і хоче за допомогою фотографії показати свої думки.

Фотограф робить фотографії, а любитель — фоточки

Професіонал завжди робить свій продукт якісно, це не залежить від умов роботи. Він розуміє, що саме робить, вміє відрізнити гарні знімки від поганих, реально оцінює власні сили.

o_1cvoflr8278n9241cnm9q714u9g4
Сміюся, коли початківці, які нещодавно вперше взяли до рук професійну техніку, одразу біжать знімати за гроші. Вони беруть дешево, але і віддають поганий матеріал, який може зіпсувати смак клієнта.

https://konotop.city/

Поділитися в соціальних мережах