Вчора
Тюремный замок на Сумщине: руины, мусор, фекалии (фото)
Зинченко вернулся на поле: «Манчестер Сити» одержал десятую подряд победу в чемпионатеФОТО
У Сумах з’явилася серія особливих бордів із собакамиФОТО
На Сумщині очікуються сильні заморозки
У Сумах після сварки з дружиною чоловік гарцював на капоті автомобіляФОТО
В Сумах жильцы злосчастного общежития годами не могут приватизировать комнаты
Звідки їдкі запахи: екоінспекція проводить перевірку заводу хімреактивів
На Сумщині біля меморіалу слави ліквідують вічну калюжуФОТО
У сумському суді дебатували щодо справи трирічної давнини
У Сумах батькам не дали обіцяний інсулін
Вибори: на Сумщині поліція перейшла на посилений варіант несення служби
Голова Ковпаківського райсуду Сум купив нову автівку
У Сумах обрали містера СНАУ (відео)ВІДЕО
Сумчане удачно стартовали на чемпионате Европы по сумоФОТО
У Сумах на Хіммістечку затоплює двірФОТО
19 апреля
Газета «Сумщина» не виходить: звільнилася остання працівницяВІДЕО
У Конотопі будинки сповзають на дорогу, якою діти ходять до школи (фото)
Фотофакт: у Сумах утворилося провалля у Сквері закоханихФОТО
У Сумах патрульні затримали байкера-невдаху (відео)
У Ромнах з екс-поліцейського хочуть стягнути 55 тис. грн за розтрачене пальне
У Сумах перевіряли факт підкупу виборців
Сумщина: більше 8 тисяч виборців змінили місце голосування
На стінах шкільного спортзалу, де розташувалась виборча дільниця, запідозрили грибокФОТО
«Великий бокс» на «Інтері»: Берінчик та Кроуфорд проведуть захист своїх титулів
На Сумщині відкрили центр сучасних агродосліджень
На Сумщині ліквідували конвертаційний центр із оборотом понад 180 мільйонівФОТО
У Сумах дитина отруїлася вітамінами
Прохорович: «За великим рахунком ПФК «Суми» стерли з футбольної карти України»
Врятована сумськими полісменами лабрадор Майя приступила до служби «пошуковця»ФОТО
У Сумах дворічна дівчинка випадково замкнулася сама вдома

Відкритий лист вчителів англійської мови Сумської класичної гімназії

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ СУМСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ ГІМНАЗІЇ.

«Саме володіння іноземною мовою є тією рисою, яка відкриває новий всесвіт для українських громадян», — Петро Порошенко.

В той час, коли ми живемо в умовах глобалізації і успішність інтеграції України в світовий простір залежить ,в тому числі, і від того, як сучасна молодь володіє англійською мовою як засобом міжнародного спілкування в Сумській міській раді заходились «оптимізувати» навчальний процес у школі.
Написати цей лист нас змусила незгода з тим , як вони розуміють цей процес оптимізації. Суть проблеми в тому, що вже на початку 2018 року управління освіти і науки Сумської міської ради проінформувало про неможливість подальшого фінансування поділу на підгрупи при вивченні англійської мови в нашій гімназії. Це дуже стурбувало та збентежило. Гімназія, яка працює за програмою поглибленого навчання англійської мови не зможе реалізувати право учнів отримувати якісні знання з предмету , а це означає, що під загрозою сама ідея поглибленого вивчення іноземної мови. Як можна вчити(якісно , звичайно,) іноземній мові цілій клас , де 36 учнів? І півкласу теж важко, особливо, якщо це поглиблене вивчення.
Може хтось пам’ятає навчання іноземної мови в нашій радянській школі цілим класом за старими підручниками? І який результат цього навчання? Нульовий! Неможливо навчити іноземній мові, читаючи лекцію, бо це процес формування навичок. Ви можете уявити собі, що пілотів літаків навчають, просто розповідаючи їм, що треба робити та як. Таке може бути? Звичайно, ні, бо треба отримати навички, а це можливо лише практично. Це означає, що КОЖЕН учень на уроці іноземної мови повинен читати, аудіювати, говорити та писати. КОЖЕН учень на КОЖНОМУ уроці. Лише тоді буде результат. А тепер математика- 10 учнів в групі-4.5 хв. на кожного учня на уроці, 36 учнів-1.25 хв. на уроці. Ви зможете вивчити англійську мову за 1 хвилину в день? От так і льотчик не зможе літати. А учень , який вивчає іноземну мову поглиблено, повинен показати вищий пілотаж на ЗНО-рівень В2 за міжнародною Європейською шкалою оцінювання. Ось чому наказ МОН України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах» регламентує поділ класу на групи з 8-10 чоловік у кожній при поглибленому вивченні іноземної мови. І ніхто цей наказ не відміняв. Так що, цього не знає управління освіти і науки Сумської міської ради? А якщо знає, то чому його не виконує порушуючи тим самим права вчителів, учнів та іх батьків? Кажуть, що не передбачили такі кошти на оплату вчителям,не врахували поділ на підгрупи і тоді встає питання-чому? Не було бажання вивчити проблему? Чому багато років поспіль було фінансування поділу (згідно наказу МОН) на три підгрупи , а зараз ,вони кажуть, що немає коштів. І тому сьогодні під загрозою якість викладання іноземної мови та загроза звільнення кваліфікованих вчителів. Ми не зможемо забезпечити наших учнів якісним навчанням за поглибленою програмою, якщо в нас буде лише приблизно дві хвилини на кожного учня на уроці. Як можна підготувати до рівня достатнього для того, щоб вільно спілкуватись з носіями мови,читати неадаптовану літературу, писати листи, резюме, есе, твори, вільно розуміти іноземного співрозмовник? Це і є саме той рівень В2, який нам треба забезпечити. В «Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти» цей рівень має наступні компетентності:

• — Розуміє основні ідеї складних текстів на абстрактні і конкретні теми, в тому числі технічні теми, що стосуються його/її спеціалізації.
• -Може взаємодіяти з певною мірою побіжності та безпосередньості, що робить регулярну взаємодію з носіями мови можливою без напруги для кожної зі сторін.
• -Вміє робити чіткі, детальні повідомлення по широкому колу питань і може викласти свій погляд на основну проблему, показати переваги та недоліки різних варіантів.

А ще є друга, не менш болюча, сторона питання-це те, що саме така «оптимізація» призведе до скорочення часів, а, значить, і ставок вчителів. Зараз в гімназії працює 28 вчителів іноземної мови і за їхніми «пропозиціями» треба звільнити 2/3 , якщо не буде поділу на групи, або 1/3 при поділі на 2 підгрупи. І що цим вчителям робити? Який вихід вони пропонують? Розсилають зразки заяв на згоду з неповним навантаженням. А що це означає? Це означає те, що кваліфіковані , підготовлені вчителі змушені будуть шукати підробітку , щоб гідно існувати. І як це буде впливати на якість їхньої роботи? Ці вчителі, взагалі, якщо молоді, можуть зовсім піти із школі та поповнити лави заробітчан десь поза школою. Яка ж це оптимізація? До чого призведе така недолуга економія? Держава витрачала кошти на підготовку вчителя, а його пропонують звільнити і тим вирішити проблему нестачі грошей. Це дуже небезпечна гра. Не можна економити на майбутньому своєї держави. Немає зайвих вчителів в наших школах. Кожен вчитель на вагу золота, бо він забезпечує наше майбутнє. Кожного вчителя треба підтримувати не лише словами, а й справами. Тому і держава піклується про фінансове забезпечення українського вчителя.

От і прем’єр міністр Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду: «Якимось чином гратися у зменшення заробітної плати на місцях вчителям неприпустимо. Тому я просив би усіх голів адміністрацій, міських голів, будь ласка, платіть освітянам сповна. Все те, що було потрібно від уряду, ми зробили. На більшості території України усе нормально, але є й такі, хто не розуміє потреб освіти, не розуміє, що вчителя треба поважати. Але ми будемо повертати цю повагу у кожному куточку України».
Представники державної влади на місцях повинні допомагати державі в цьому питанні ,а не шукати, як зекономити на вчителі. Тому було б нашим чиновникам правильним починати оптимізувати , по перше, свою роботу та виконувати накази МОН ,щоб забезпечувався якісний процес навчання.

Ми дуже сподіваємося на те, що буде порозуміння і наші питання не запишуться риторичними. Можливо, цей лист комусь здасться доволі емоціональним, але він і є таким, бо це дуже болить!

 

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Во Львовской области грузовик сбил насмерть ребенкаВІДЕО
Второй тур выборов. В Украине уже находятся 2 300 международных наблюдателей
Полиция начала уголовное дело из-за звонка о теракте на дебатах
Протести у Парижі переросли у сутички, поліція застосувала сльозогінний газФОТО
Под Харьковом собака притащила хозяевам человеческий череп. Полиция ищет тело
Помпео звонил в пятницу вечером не только Порошенко, но и Зеленскому
Україна – в трійці основних постачальників агропродукції до ЄС
Бджоли, що живуть на даху Нотр-Дам, пережили пожежу
После публикации доклада Мюллера рейтинг Трампа резко обвалился
В России пылает Забайкалье, пострадали сотни людейФОТО
У Швеції перекинувся норвезький автобус з туристами, є постраждаліФОТО
Во Франции бастуют «желтые жилеты». Полиция сообщает о 126 задержанных только в Париже
Меркель может возглавить Еврокомиссию – Юнкер
В Мексике неизвестные ворвались на семейный праздник и расстреляли 13 человек
Экс-президента Перу отправили за коррупцию в СИЗО на три года
В сети впервые показали терновый венец Христа, который уцелел после пожара в Нотр-Дам де ПариФОТО
«Все произошло за секунды»: в Одессе горит высотка, идет эвакуацияФОТОВІДЕО
В Индии мужчина отрубил себе палец после того, как по ошибке отдал голос не за ту партию
Волкер про подальшу підтримку Вашингтоном України: США тут надовго
Google случайно подарила пользователю смартфонов на 9000 долларов
В Украине хотят ужесточить штрафы за перевозку детей в автомобильном транспорте
Байден объявит о своем участии в выборах США уже на следующей неделе
Масштабное ДТП в Казахстане: погибло 11 человек, десятки ранены
Порошенко раніше сам називав бойовиків повстанцями — журналіст
Певица Адель, покинувшая сцену ради семьи, разводится с мужем
В Киеве девушка пришла купить гривни на $26 тысяч. Ее ограбили и заперли в обменникеВІДЕО
Китай врывается в мировой автопром: что показали на Шанхайском автосалонеФОТО
Голова ОБСЄ закликав продовжити переговори про «великоднє» перемир’я
«Лучше быть котом в мешке». Самые яркие цитаты Зеленского и Порошенко на дебатах
В Украине наступил день тишины перед вторым туром выборов президента страны