Вірменський хачкар у Сумах встановили без дозволу

У сквері “Дружба” в Сумах встановили трьохметровий  вірменський хачкар – пам’ятний знак усім невинним жертвам вірменського народу, але з’ясувалося, що дозволу на це не брали.

“Ніяких дозвільних документів і ніяких звернень від людей, які це зробили й здійснили – не надходило. – А громадських обговорень ніяких не проводилось? – Ні, не проводилось”, – розповів головний архітектор Сумської області Олег Кривцов.

«Для того, щоб встановити пам`ятник, будь-яка організація має звернутися до міського голови, міський голова повинен дати доручення Управлінню містобудування та архітектури, щоб розглянули можливість встановлення, тому що може бути, що людина захоче посеред дороги поставити і таке інше. Потім на комісії вирішується це питання і готується проект рішення виконкому. І тільки Сумська міськрада має повноваження приймати рішення щодо встановлення пам’ятників. Якщо таке рішення було прийняте, тоді оголошується конкурс на кращу ідею, визначається переможець. Це все проходить прозоро, за участі громадськості і таке інше», – пояснив посадовець.

За словами Олега Кривцова, зараз у міської ради є два виходи: або узаконювати цей пам’ятний знак заднім числом, або зносити як незаконний.

Джерело: https://tv.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах