Журналісти заради експерименту вийшли на контакт із наркоділками

З жовтня 2018 року вулиці Конотопа заполонили оголошення про продаж заборонених речовин. Це переважно графіті з номером телефону та назвою наркотичної суміші.

Подібні написи — не дивина для великих міст. У Сєвєродонецьку на Луганщині вони з’явилися приблизно два роки тому. Там активісти постійно зафарбовують написи та пояснюють місцевим, що ховається за цими повідомленнями насправді. Це реклама так званих «закладок».

Активні конотопці також намагаються позбавлятися цих написів, але постійно з’являються нові.

Журналісти Конотоп.City вирішили перевірити, як працює система. Написали у месенджері Telegram за вказаним номером. Відповіли майже одразу — надіслали прайс.

Дозу наркотичних засобів можна придбати за 200-400 гривень. Пропонують від марихуани до більш важких речовин. Достатньо вибрати «товар» і написати район міста. Далі надсилають реквізити для оплати. Як тільки гроші переведуть на рахунок, повідомляють адресу «закладки» та надсилають фото місця. Потенційним покупцем може стати навіть дитина, адже спілкування відбувається в онлайні, вік ніхто не перевіряє. Потрібно лише володіти гаджетом і мати доступ до електронних грошей.

За інформацією від дільничного офіцера поліції Вікторії Ріпи, для попередження випадків незаконного обігу наркотиків конотопські правоохоронці вживають превентивні заходи. Наразі проводять оперативно-профілактичні заходи у районах міста. Щоденно працюють наряди працівників поліції у складі дільничних офіцерів, працівників підрозділу кримінальної поліції та патрульної поліції.

Шукають осіб, які можуть бути причетними до незаконного обігу наркотиків, в першу чергу — до їх розповсюдження. Перевіряють і тих, хто перебуває на профілактичних обліках у відділі поліції.

Правоохоронці прохають повідомляти будь-яку інформацію про факти виготовлення, розповсюдження, реалізації, перевезення чи зберігання наркотичних речовин.

https://konotop.city/

Поділитися в соціальних мережах