Жителі Сумщини не можуть дозволити на свою зарплату купити багато хліба

Такими є результати досліджень купівельної спроможності жителів Сумської області, які надав на своїй сторінці директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Ми закінчуємо публікацію зміни купівельної спроможності на середню зарплату за останній рік. І закінчуємо це білим соціальним хлібом. За останній рік на середню заробітну плату можна купити білого хліба в середньому по Україні на 5 кг більше, ніж у минулому році, або на 1%. В середньому українець може собі дозволити на кінець квітня цього року 560 кг білого хліба, в той час як в минулому 555кг.

За підрахунками наших експертів, на підставі даних офіційної статистики за рік, українці можуть дозволити собі купити свинини і молока менше відповідно на 11% і 5%, а картоплі більше на 27% », – пише Олексій Дорошенко.

Сумська область, за підрахунками фахівців, входить у п’ятірку регіонів, де на середню зарплату можна найменше придбати білого хліба, а саме – 446 кг. «Сусідами» в рейтингу найгірших стали Житомирська – 406кг, Закарпатська – 432кг, Чернівецька – 433кг, Волинська – 437кг області.

ТОП-5 областей, у яких можна придбати найбільше кілограмів білого хліба на середньостатистичної зарплату виглядає наступним чином: Київ – 678кг, Донецька – 672кг, Одеська – 638кг, Дніпропетровська – 607кг, Запорізька області – 594кг.

Що стосується зменшення споживання пшеничного хліба, то кожен житель Сумщини стали менше їсти хліба в середньому на 20 кг.

Тільки в 15 регіонах, тобто в 60%, за рік потенційно збільшилося споживання білого хліба, а в 30% воно впало. В інших за рік купівельна спроможність не змінилася.

Джерело: https://www.0542.ua

Поділитися в соціальних мережах