Піднятого переходу навпроти універмагу «Київ» не буде

18 жовтня 2016 року виконком Сумської міськради відмовив у встановленні піднятого пішохідного переходу між універмагом «Київ» та закладом швидкого харчування «Макдональдз».

Цей проект було винесено на підставі рішення громадської експертної комісії (ГЕК) з питань транспорту.

«17 жовтня отримав відповідь на пропозицію ГЕК про влаштування піднятого переходу та навіть здивувався: невже у підходах міської влади щось змінюється. Але, як виявилось, уже 18 жовтня це питання виконком оперативно розглянув та відмовив нам. При цьому сам  проект рішення був оприлюднений лише напередодні, а у порядку денному на сайті міськради питання узагалі було відсутнє. І про те, що його будуть розглядати, експертній комісії, звісно ж, ніхто не повідомив. Утім, гадаю, що навіть присутність представників експертної комісії не допомогла б. Очевидно, що все було вирішено заздалегідь. Проглянув відеозапис самого засідання, як майстерно вішають на вуха локшину членам виконкому, називаючи піднятий перехід лежачим поліцейським, хоча нічого спільного, окрім функції зменшення швидкості руху ці конструкції між собою не мають. При цьому, якщо треба побудувати повітряний перехід у комерційних інтересах певних осіб, то кажуть про аварійність ділянки, а в цьому випадку наголошують, що насправді жодної аварійності нема», – розповідає голова громадської експертної комісії з питань транспорту Володимир Ведмедєв.

Нагадаємо, близько місяца тому ГЕК з транспорту прийняла рішення рекомендувати виконавчому комітету Сумської міської ради не надавати дозволу на ліквідацію наземного пішохідного переходу між універмагом «Київ» та закладом швидкого харчування «Макдональдз» а задля підвищення безпеки учасників дорожнього руху облаштувати на цій ділянці піднятий пішохідний перехід, з обов’язковим встановленням острівця безпеки, забезпеченням спрямованої підсвітки та дублюванням дорожніх знаків згори.

Сьогодні підняті пішохідні переходи, що являють собою трапецієподібну опуклість, підняту до рівня тротуару, вже побудовані й експлуатуються в Києві, Одесі, Івано-Франківську та інших містах України.

Підняті пішохідні переходи змушують водіїв гарантовано знижувати швидкість, рухатися плавно, без ривків і хаотичних маневрів. Сама конструкція таких переходів призводить до того, що пішоходи не виходять за їхні межі, а під час дощів вода не затримується на них.

proektunnamed

Поділитися в соціальних мережах