Реконструйований «Авангард» нагадує сумчанам овочевий павільйон (фото)

Своє невдоволення «новітніми» технологіями, запровадженими під час реконструкції стадіону «Авангард», висловив у Фейсбуці сумчанин Олег Очкалов. На його думку, криті трибуни більше нагадують овочевий павільйон радянського зразка.

«Поставте 3-4 швабри перед телевізором та перегляньте своє улюблене шоу, фільм чи крутий футбольний матч. На скільки хв. Вас вистачить? Запишіть кількість ідіоматичних висловів, які вийшли з Ваших вуст під час перегляду. Це такий собі сумний жарти.

***

У Сумах ремонтується стадіон «Авангард». Розмах відчувається. Недешева подія для міста. Серед іншого зазначу про зведення покриття над центральною трибуною. Здається все чудово. Класна ідея. Для людей же робиться. Але погляньте на фото і Ви зрозумієте, чому мій товариш дитинства (активний спортсмен, вболівальник) влучно зауважив (цитатата № 1-мова оригіналу): «Люди, которые проектировали и делают этот ремонт-очень далекие от спорта , и «по-фиг» им зрители и зрелища».

Залишу у стороні питання на потім щодо штучного футбольного поля замість природного, який існував.

Поки не знаю хто затверджував цей «красивий» проект реконструкції, але передбачаю незадоволення та іронічну оцінку відвідувачів арени у майбутньому, коли вже зараз люди відверто «кривляться» на «ЦЕ».

Друзі, відчуйте себе на місці глядачів, які прийдуть колись на змагання навіть місцевого масштабу. А ще згадайте простих мам, тат, дідусів та друзів, які часто відвідують тренування своїх дітей та знайомих у різних секціях. Особисто мені таке колись було приємно. А ще тут проводилося завжди безліч святкувань, концертів, виставок тощо.

Отже що побачать відвідувачі після реконструкції? У чистому залишку майбутні глядачі будуть мати перед очима картинку типу «подивимося і через огорожу».

«Огорожа» ця складається власне з 14 залізних конструкцій, які в свою чергу зварені з 8 (2/4) профілей з перегородками що підтримують покриття вдовж усієї трибуни.

Цілком усвідомлюю, що у майбутньому на цій арені не відбуватимуться спортивні форуми світового чи бодай європейського масштабу з трансляціями провідних ТВ-каналів, під час яких ці монументальні конструкції маячили б по екрану телевізора та дратували всіх.

На дворі 21 сторіччя зі своїми технологіями. Не вірю, що не можливо було спроектувати покриття на арені без отих уродливих анахронічних підпорок. Водночас розумію, що це було найдешевшим рішенням побудови навісу.

Напевно замовники, проектанти та виконавці вважають що таке рішення всім сподобається і спільнота проковтне цей «шедевр» бо ж народ у підсумку скаже: «Та хоч так зробили. А то ж скільки стояв стадіон у занепаді..»

Впевнений, що наступний ремонт буде не раніш чим років через 30-40.

Я на цьому стадіоні виріс. І мені, на жаль, не подобається обране саме ТАКЕ рішення щодо зведення покриття над трибуною. Фахівці, інженери, архітектори, переконайте мене у протилежному. Це ж для нащадків робиться, а не для «галочки» чи майбутнього піару для когось.

***

P.S. І на останок Вам цитата № 2 мого товариша: «Всё это напоминает не трибуну, а фрагмент типовой клетки-павильона для торговли овощами времён 50-80 годов совка».

Я з ним згоден…», – написав він у Фейсбуці.

teplo-284x211

Поділитися в соціальних мережах