Скандал у Роменській міськраді, або “Закон не для бабусь”

У роменській «сесійній залі» стало «гаряче» ще до початку роботи над порядком денним. З’ясовували стосунки міські й обласний депутат. Не обійшлося без звинувачень і переходів на особистості. Цілком можливо, що такі «дебати» завершаться в суді…

«Не помирилися» представники фракції «За Україну!» та обласний депутат від «Свободи» Вікторія Мурич. А каменем спотикання стали охоронні зони в центрі міста. Як відомо, нещодавно територія, обмежена вулицями Монастирською, Пушкіна, Руденка, Соборною та Коржівською, підпала під визначення пам’ятки місцевого значення.

За результатами засідання постійної комісії з питань інфраструктури, містобудування та архітектури група депутатів вирішила написати письмове звернення до голови Сумської ОДА Миколи Клочка з проханням розглянути питання про надання статусу охоронних зон території в центрі міста повторно на засіданні науково-методичної ради та виключити ці квартали з переліку щойно виявлених об’єктів архітектурної спадщини. Питання архітектурних досліджень має вирішуватися за рахунок державного бюджету, а не місцевого чи за кошт громадян, зазначили депутати у зверненні.

Вберегти міських депутатів від «ганьби» вирішила Вікторія Мурич. «Установлювати охоронні межі – виключно компетенція науковців, і в жодному разі не депутатів. Проголосувавши за такий запит, ми просто покажемо наш правовий нігілізм і те, що ми не розуміємо своєї компетенції», – зазначила вона.

Те, що бабусі не зможуть вичищати вигрібні ями й будувати туалети, – смішно, вважає обраниця: «По-перше, уся центральна частина міста забудована і в усіх, кому треба, туалети є, а хтось і сауни примудрився збудувати». Тут Вікторія Сергіївна, здається,  протирічить сама собі: якщо центр забудований, усе давно перекопане, то про які пам’ятки архітектури може йти мова?!

Археологічні дослідження робити не обов’язково, запевнила депутат, перед ними проводиться археологічна розвідка, яка, власне, й визначає, чи варто копати далі. Така послуга коштує не більше не менше – «всього сто з копійками гривень за квадратний метр». Вочевидь, невелика сума для обласного депутата, роменські бабусі можуть тільки позаздрити.

Проте, на переконання Вікторії Сергіївни, закон не для бабусь: «Якщо людина може придбати собі земельну ділянку чи будинок і прибудовувати туди сауни чи паркани триметрові, то це не бабуся й не бабусина вигрібна яма, значить пару сотень гривень на елементарну розвідку вона може знайти».

На завершення свого виступу депутат приберегла найцікавіше: звинувачення на адресу представників «За Україну!» Яни Журенко та Валентина Бондаренка. Ті, мовляв, їздять до столиці уривати ласі шматки: «Їздять до містобудівної ради, яка затверджує наш історико-опорний архітектурний план, і «виторговують» злачні місця безпосередньо для своїх забудовників… крутите генпланом, як циган сонцем!».

Дійсно, був в управлінні, щоб з’ясувати, чи може у світлі встановлення охоронних зон продовжуватися будівництво спортзалу для четвертої школи, запевнив присутніх Валентин Бондаренко. За голослівні ж, на його думку, звинувачення, пригрозив виступаючій судом. Однодумиці пана Бондаренка по партії Яни Журенко на сесії не було. Можливо, на звинувачення вона, вочевидь, відреагує пізніше.

Валентин Бондаренко розповів, що спеціаліст, з яким він «дійсно спілкувався в управлінні», запевнив, що в центральному районі Ромен жодних досліджень проводити не треба, бо там нічого немає. Робити розкопки треба на базарній площі, біля церкви. «То для чого ми себе заганяємо в ці рамки, що будуть робити наші діти, коли нічого не можна збудувати, коли постійно треба платити гроші за все?» – переймається депутат.

Пан Валентин також звернувся до колег: «Наше місто в заручниках, ми змушені платити гроші (за археологічні дослідження – авт.) якійсь організації, яка знаходиться за межами міста, тобто ми розпорошуємо бюджет і такі, як Вікторія Мурич, допомагають створювати подібні прецеденти». Нам украй необхідно зараз створювати нові робочі місця, робити Ромни більш привабливими, упевнений Валентин Борисович.

У кінцевому результаті депутати проголосували за звернення. Щоправда, віддали голоси «за» тільки 19 обранців, очікувано утрималися «свободівці». Тож прохання роменців до голови ОДА таки дійде, яке ж рішення прийме він – будемо слідкувати.

Джерело: novpoglyad.com.ua

Поділитися в соціальних мережах