Жити на Сумщині: Конфлікт у кабінеті

Сумчанин Василь Манько обурений: із січня поточного року у Департаменті соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації він не може отримати соціальну допомогу.

Василь Федорович уже 15-й рік знаходиться на заслуженому відпочинку. Проживає разом із дружиною Валентиною Павлівною. Їхній сімейний бюджет складається лише з пенсійних виплат, які ледве-ледве покривають комунальні послуги, а ще й треба купляти кожного місяця життєво необхідні ліки. Словом, ситуація знайома кожному українському пенсіонерові, коли кожне платіжне повідомлення — нервовий стрес, паніка й валідол.

Як зауважує Василь Федорович, тяганина триває з 23 січня. Його обурює порядок надання допомоги та й сам її розмір — 623 грн 50 коп.

– Цих мізерних коштів не вистачить ні на ліки, ні на комуналку,- пояснює сумчанин, — за умови надання субсидії, минулої зими наша сім’я доплачувала по 600-900 гривень за опалення. Розраховував хоч на якусь допомогу та підтримку, але 24 серпня прийшов лист з відмовою.
Наступного дня розмова між заступницею директора департаменту-начальником управління соцгарантій, пільг та компенсацій Людмилою Мусіякою та пенсіонером-заявником закінчилася гучним конфліктом, свідками якого стали працівники та відвідувачі закладу.

Коментар дала одна зі сторін конфлікту — Людмила Мусіяка. За її інформацією, дійсно у січні надійшла заява від пенсіонера Василя Манька про надання допомоги на компенсацію коштів за комунальні послуги.

– З того часу пенсіонерові надавалися неодноразові пояснення у письмовій та усній формі про порядок надання грошової допомоги, на яку він розраховує, — пояснює Людмила Петрівна, — але Василь Федорович ігнорує наші аргументи. Виділити кошти в обхід установленому порядку, затвердженому чинним законодавством, наша установа не має права. Наразі у нього є можливість до кінця поточного року донести довідку з медичного закладу про захворювання, які потребують довготривалого лікування, а далі заяву розглядатиме відомча комісія. Найчастіше подібні довідки надають дільничні терапевти.

Також чиновниця додала, що у Василя Федоровича та його дружини Валентини Павлівни є можливість звернутися за матеріальною допомогою до Сумського департаменту соціального захисту, депутатів міського та обласного рівнів. Звичайно, кожен випадок звернення потребує відповідного пакету документів.

Користуючись нагодою, Людмила Мусіяка повідомила, що у поточному році з 17 поданих заяв відомча комісія дала зелене світло на отримання грошової допомоги 14. Трьом заявникам відмовлено з поважних причин, двоє з них — це подружжя Манько.

До слова: на поточний рік на Сумську область з державного бюджету затверджена сума — 308 тисяч 498 гривень. Цільове призначення коштів — виплати одноразової матеріальної допомоги інвалідам та матеріальної допомоги малозабезпеченим особам. Така сума, м’яко кажучи, недостатня щоб підтримати тих, хто опинився на межі виживання.

Олена Шевченко, Панорама

Поділитися в соціальних мережах