Депутати від БПП хочуть карати в’язницею за наклеп

Депутати від Блоку Петра Порошенка Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін хочуть запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

Відповідний законопроект 9306 їхнього авторства зареєстрований у Верховній раді.

Згідно з пояснювальною запискою, “в останній час в Україні свободу слова все частіше плутають зі вседозволеністю поширення відверто неперевірених, а то і зовсім помилкових фактів”.

“Одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких ЗМІ на адресу народного депутата (Миколи Паламарчука – ред.) щодо причетності до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку К. Гандзюк)”, – йдеться в тексті пояснювальної записки.

Автори законопроекту заявляють, що “деякі ЗМІ безпідставно, без наведення будь-яких доказів звинувачують народного депутата причетності до певних трагічних подій”.

Депутати зазначають, що у США та Євросоюзі застосовується “досить суворе покарання” за наклеп – від штрафів аж до 10 років позбавлення волі.

Автори законопроекту пропонують закріпити у Кримінальному кодексі покарання за наклеп від штрафу у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 гривень) і виправних робіт до позбавлення волі на 3 роки.

Українська правда
Поділитися в соціальних мережах